Лікар, вакцинація, світ
Лікар, вакцинація, світ Depositphotos

Супрун пояснила, як популізм впливає на відмову від щеплень

  Читайте по-русски
  Науковці проаналізували, як поширюється популізм на національному рівні

  Між зростанням популізму в європейських країнах та рівнем недовіри до вакцинації є прямий зв'язок. Такий висновок зробили дослідники Лондонського університету Королеви Марії. Про це написала Уляна Супрун у себе на Facebook.

  Науковці проаналізували, як поширюється популізм на національному рівні. Для цього порахували відсоток людей, які голосували за популістські партії на виборах до Європарламенту у 2014 році. Потім з цими цифрами зіставили відсоток людей, які вважають вакцини небезпечними та неефективними, за даними Vaccine Confidence Project (2015 рік), в якому опитали понад 65 тисяч людей у 67 країнах.

  "З'ясувалося, що відсоток підтримки населенням політичного популізму та відсоток недовіри людей до вакцин були на дуже близькому рівні в кожній з країн. Що більше підтримки дістали популістські партії, то більше громадян вважали, що вакцинація не важлива. Наприклад, у Греції у 2014-2015 році понад 30% населення проголосувало за популістичні партії та близько 25% населення вважають, що вакцини небезпечні", – з'ясували дослідники.

  Зазначається, що спротив до вакцинації та політичний популізм обумовлені схожою динамікою – стійкою недовірою до еліт, державних інституцій та експертів. Особливо це помітно в країнах Західної Європи.

  • "В Італії один з популістських рухів висловив занепокоєння щодо безпеки вакцин і зв'язку між вакциною КПК (проти кору, паротиту, краснухи) та аутизмом. Науковці стверджують, що це стало причиною зниження охоплення вакцинацією з 90% у 2013 році до 85% у 2016 році. Як наслідок – в країні збільшилася кількість випадків захворювання на кір з 840 у 2016 році до 5000 у 2017 році" – йдеться у повідомленні.
  • Також зазначається, що пропозицію мати можливість відмовитися від вакцинації висловили представники лівого уряду Греції. Водночас уже з початку 2019 року в Греції було зафіксовано поширення фейкових повідомлень тролями – начебто CDC визнали, що вакцини КПК викликають аутизм. Ці повідомлення швидко поширили ті самі російські боти і тролі, що розпалювали антивакцинаторський дискурс у Twitter.
  • "У Франції популістичне крило також висловило занепокоєння щодо безпеки вакцин та законів, які роблять обов’язковим щеплення для всіх дітей. У цій країні проблема посилюється й стійким рівнем недовіри до вакцин самими лікарями – дослідження показують, що понад 40% з них не пропонують батькам вакцинувати своїх дітей", – наголошує Супрун.

  До того ж у Західній Європі популістські партії підтримує значна частина населення з низьким рівнем життя і глибокою недовірою до влади. Україна не унікальна зі своїми проблемами, ба більше – ці світові тенденції проявляються і в нас.

  "Підрив національної безпеки шляхом культивування недовіри до державних інституцій та поширенням фейків, брехні та напівправди виявляється дуже ефективною технологією. "Вакцину" винаходити треба разом. Для цього треба чесно та критично говорити про проблеми і чути одне одного. Для початку", – підсумувала в.о. міністра охорони здоров'я.

  Попередній матеріал
  Аналізи в Зеленського брали 2 квітня, а сьогодні – шоу: Ар'єв опублікував докази
  Наступний матеріал
  Отримали "зелене світло": країни ЄС виділять додаткові кошти для підтримки громадянського суспільства в Україні
  Loading...

  Кір повертається: від ускладнень хвороби в Україні померло 4 особи

  У Рівному 9-річна дівчинка померла від кору – мала довідку про щеплення

  В одній з областей Україні виявили небезпечну інфекцію – вакцини від неї немає

  Батьки, які не хочуть вакцинувати дітей, вийшли на протест у Луцьку: в міськраді відповіли категорично

  Кір "перекинувся" на дорослих: як уберегтися, де робити щеплення і що треба знати

  На Львівщині розпочали масову вакцинацію проти кору – запрацювали мобільні пункти