Гризуни
Гризуни відкриті джерела

В одній з областей Україні виявили небезпечну інфекцію – вакцини від неї немає

  Читайте по-русски
  Йдеться про туляремію, яку переносять на собі гризуни та інші дрібні тварини

  На території Сумської області зафіксували рідкісну інфекцію туляремію, вакцини від якої в Україні наразі немає. Про таке інформує прес-служба Сумського обласного лабораторного центру.

  Як стало відомо, лабораторні дослідження підтвердили наявність цієї інфекції у гризунів, кліщів та в довкіллі.

  "У поточному році з біологічного матеріалу, доставленого з Охтирського району, виявлений позитивний результат у високих титрах, що свідчить про необхідність підвищеної настороги як медичних працівників до діагностики захворювання, так і населення області", – зазначається у повідомленні.

  Лабораторні дослідження підтвердили наявність збудників туляремії у гризунів, кліщів та з об’єктів навколишнього природного середовища на території Сумщини.

  Довідково: Туляремія – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, яке характеризується ураженням лімфатичної системи, шкіри, селезінки; утворенням множинних гранулематозно-некротичних вогнищ у різних органах, лихоманкою і загальною інтоксикацією.

  Після перенесеного захворювання виробляється довічний імунітет на туляремію. Збудник недуги – туляремійна паличка, а основним джерелом  інфекції для людини є гризуни (ондатри, щури, миші, ховрахи, зайці). Найчастіше на недугу хворіють мисливці, фермери, заготівельники хутра, м’ясники – після контакту із зараженими тваринами або під час оброблення туш.

  Протягом певного часу в Україні для профілактики туляремії використовувалася спеціальна вакцина, яка на сьогодні в нашій країні відсутня.

  Попередній матеріал
  У Борисполі пограбували ювелірний магазин на 5 млн – подробиці
  Наступний матеріал
  У Броварах відкрили кримінальне провадження за підкуп виборців: що їм загрожує
  Loading...