Замість захистити дітей щепленням, в Луцьку батьки зібралися на акцію протесту. "Не проти вакцинації – проти дискримінації". Вони прийшли до стін ОДА, бо місцеві чиновники заборонили відвідувати школи та дитсадки дітям, які не мають профілактичних щеплень. Мітингарі вимагали скасувати це рішення, бо вважають його незаконним. Чи спрацювала спроба тиску? Що кажуть у відповідь на протест лікарі і самі чиновники? В наступному матеріалі.
Двоє синів Олени Кремінь не ходили до школи два тижні. Відвідувати заняття їм заборонили, бо діти не мають профілактичних щеплень. Рішення про відсторонення від навчання невакцинованих школярів ухвалила ОДА. Такі дії місцевої влади Олена вважає дискримінацією.
"Є протиправним, антиконституційним, порушує права наших дітей, тому ми прийшли сюди на мітинг відстоювати їхні права. Вони здорові, вони хочуть до школи, хочуть навчатися поряд з іншими дітками", – каже учасниця акції Олена Кремінь.
Разом з Оленою на акцію протесту під стіни Волинської обласної адміністрації прийшли близько півсотні батьків. Мітингарі переконані: заборона на відвідування шкіл та дитсадочків нещепленим дітям незаконна. Тому учасники акції вимагають скасувати це рішення.
"Це дискримінація, порушують право батьків, право дітей на освіту. Порушують низку статей, Конституцію України. Ми за вільний вибір в питаннях вакцинації. Якщо існує ризик – має бути право вибору", – каже учасник Богдан Мартиненко.
"У нас є право не вакцинувати дітей, або вакцинувати тоді, коли ми вважаємо за потрібне. В епідеміологічній ситуації, коли є спалахи, наприклад, грип, не щеплять. Взагалі, щеплення проводяться влітку, коли є мінімальний рівень захворюваності", – переконана мітингуюча Тетяна Доля.
Нині на Волині не пускають до школи понад 800 дітей. У більшості з них немає щеплення проти кору. Про скасування заборони на відвідування занять невакцинованим дітям не може бути й мови, переконані чиновники.
"Я не вважаю це дискримінацією, тому що сьогодні право однієї людини обмежується там, де починається право іншої людини. Ми сьогодні не можемо ризикувати всіма дітьми, які мають щеплення тільки тому, що поряд з ними є діти, батьки яких принципово не хочуть щепити дітей", – прокоментувала начальниця управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна.
Нині захворюваність на кір на Волині пішла на спад, відзначають епідеміологи. Минулого тижня в регіоні медики зафіксували 110 випадків, це вдвічі менше, ніж кілька тижнів тому.
"Зниження напряму пов’язане з гарною роботою щодо вакцинації серед дитячого і дорослого населення", – каже заступниця директора Волинського обласного лабораторного центру Лариса Дудковська.
Медики запевняють: нині в Луцьку є всі види вакцин, необхідні для щеплення дітей. Проте черг біля медкабінетів немає.
"Вже кращої ситуації з вакцинами, як на сьогоднішній день, бути не може. За рахунок того, що ми маємо батьків, які категорично не роблять щеплення, ми не можемо говорити за колективний імунітет", – пояснила директорка Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська.
Нині лікарі звертають увагу батьків на інше небезпечне захворювання – дифтерію. Від цієї інфекції в Луцьку не вакцинований кожен третій школяр.
Олег Ткачук, "5 канал"