Пітер Вагнер
Пітер Вагнер відкриті джерела

Отримали "зелене світло": країни ЄС виділять додаткові кошти для підтримки громадянського суспільства в Україні

  Читайте по-русски
  Дискусія, що відбулася під час заходу, підтвердила стратегічну роль, яку громадянське суспільство України відіграє в такому довготерміновому вимірі відносин з Євросоюзом, а також у здійснені масштабних структурних реформ

  Стійкість демократичної системи Євросоюзу, зокрема його здатність протистояти дезінформації та іншим викликам в інформаційній сфері, залежить також від стійкості України, адже відносини між ЄС і Україною мають стратегічну вагу. Таку заяву зробив керівник групи підтримки України в Європейській комісії Пітер Вагнер (Peter M.Wagner) у п’ятницю, 5 квітня, у Брюсселі під час виступу на конференції "Громадянське суспільство України та інформаційна стійкість: п’ять років після Майдану", повідомляє Укрінформ.

  Конференція була організована за сприяння Представництва Канади в Європейському Союзі та відбулася за участі членів громадянського суспільства України, українських урядовців та неурядових організацій, депутатів Європарламенту, представників Єврокомісії та інших євроінституцій, українського та іноземного дипломатичного корпусу тощо.

  "Інформаційна стійкість – це тема, яку ми обговорюємо в ЄС протягом тривалого часу, часто дивлячись не лише на себе. Але дискусія, яка відбулася сьогодні, підтвердила, що не існує стійкості Євросоюзу без стійкості України. Стійка Україна – це така Україна, яка за вашою допомогою здійснює важливі перетворення щодня – в державному адмініструванні, у боротьбі з корупцією та в інших сферах. Ви показали, як виявляти достатню стійкість в умовах дезінформації та інформаційної війни", – зазначив Вагнер.

  Представник Єврокомісії зауважив, що Україна для ЄС є "дуже стратегічним партнером". Дискусія, що відбулася під час заходу, підтвердила стратегічну роль, яку громадянське суспільство України відіграє в такому довготерміновому вимірі відносин з Євросоюзом, а також у здійснені масштабних структурних реформ.

  "Це є дуже важливим. Сьогодні ми отримали підтвердження, що наші відносини мають стратегічну вагу поза впливом окремих політиків, і навіть поза виборами – вони довгострокові, вони мають стратегічний характер, ми (ЄС) залишаємося разом з країною, разом з її народом", – сказав він.

  Вагнер визнав, що учасники конференції змогли донести до представників Євросоюзу, а також розташованих у Бельгії міжнародних організацій значно ширшу картину реалій в Україні, ніж її зазвичай представляють європейські фахівці "піару", або яку можна побачити після проходження "фільтрації" в соціальних медіа.

  "Я дещо запізнився на захід, але з поважної причини. Ми сьогодні обговорювали з країнами-членами можливість виділення нових фондів для підтримки громадянського суспільства в Україні. Ми отримали зелене світло. Сподіваюся, що ці фонди будуть використані найбільш корисним шляхом безпосередньо в Україні вже в недалекому майбутньому", – повідомив Вагнер.

  Попередній матеріал
  Супрун пояснила, як популізм впливає на відмову від щеплень
  Наступний матеріал
  Порошенко зробив більше реформ, ніж будь-хто інший в Україні за останні 20 років – представник Держдепу США
  Loading...

  Дотиснули: британський парламент проголосував за відтермінування Brexit

  Євросоюз погодився відтермінувати Brexit на тривалий час – ЗМІ

  Рух лише на Захід, хто б не став президентом України – Клімкін

  У ЄС заявили про серйозне порушення прав кримських татар – подробиці

  У Євросоюзі закликали Росію припинити обшуки в кримців та звільнити затриманих

  Перехідний період: Мінгареллі пояснив, чому в Україні гальмуються реформи