Євросоюз
Євросоюз lampa.today

У ЄС заявили про серйозне порушення прав кримських татар – подробиці

  Читайте по-русски
  У ЄС нагадали про свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України у межах міжнародно визнаних кордонів і закликали Росію діяти таким же чином

  Європейський союз занепокоєний повідомленнями про проведені в анексованому Росією Криму обшуків та арештів і закликає російську владу припинити тиск на кримськотатарську громаду. Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні у четвер, 28 березня, повідомляє Тиждень.

  "ЄС занепокоєний повідомленнями про обшуки в будинках на незаконно анексованому Кримському півострові з подальшими затриманнями. Як зазначалося у заяві Високого представника від імені ЄС 17 березня, після незаконної анексії Російською Федерацією 5 років тому ситуація з правами людини на Кримському півострові значно погіршилася. Жителі півострова зазнають систематичних обмежень основних свобод, а права кримських татар серйозно порушуються. ЄС очікує, що Росія припинить тиск на кримськотатарську громаду", – йдеться у заяві.

  У Європейському Союзі нагадали про свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України у межах міжнародно визнаних кордонів і закликали Росію діяти таким же чином.

  "Ми закликаємо Росію дотримуватися цих фундаментальних принципів, на які вона неодноразово сама посилалася, а також зробити внесок, шляхом дій і публічних заяв, в стабілізацію ситуації та припинити дії, які суперечать цим принципам. Ми рішуче засуджуємо явне порушення українського суверенітету та територіальної цілісності через акти агресії з боку російських збройних сил з лютого 2014 року та незаконну анексію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, що ми не визнаємо. Європейський Союз залишатиметься відданим повній імплементації цієї політики невизнання, в тому числі за допомогою обмежувальних заходів", – наголошується у заяві.

  Нагадаємо, вчора, 26 березня, російські силовики здійснили одні із наймасштабніших обшуків від початку окупації. Зокрема було затримано 20 осіб.

  Попередній матеріал
  124 дні тепла: літо збільшилося до 4-х місяців – учені
  Наступний матеріал
  Олігарх Ігор Коломойський загримів до бази "Миротворець"
  Loading...

  У Криму 3-х кримських татар забрали до відділку прямо з дому

  Російська ФСБ знову увірвалася з обшуками до кримських татар

  Був закоханий у Лесю Українку та знав 60 мов: як кримський татарин помер за проукраїнську позицію

  Російські силовики провели обшуки у 3-х будинках кримських татар

  Російські силовики затримали кримського татарина на в'їзді до окупованого півострова – Чубаров

  "Тривожні часи": 19-річний Бекір Аблаєв презентував свою шосту книгу про Крим