Євросоюз
Євросоюз соцмережі

У Євросоюзі закликали Росію припинити обшуки в кримців та звільнити затриманих

  Читайте по-русски
  Російська влада має негайно оприлюднити дані про затриманих осіб

  Речник Служби зовнішніх дій ЄС Майя Косьянчич заявила, що Євросоюз очікує від РФ негайного припинення обшуків в домівках кримських татар та надання правового захисту всім незаконно затриманим. Про таке повідомляє "Укрінформ".

  "Російська Федерація має припинити свавільні обшуки приватної власності кримських татар та забезпечити дотримання права на свободу висловлювання, мирні зібрання, на свободу переконань і релігій – ці свободи мають були дотримані в Криму без дискримінації на будь-якому ґрунті", – наголосила речник.

  За її словами, російська влада має негайно оприлюднити дані про затриманих осіб, про причини затримання та надати кожному з цих людей можливість повноцінного правового захисту.

  В доповіді, оприлюдненій від імені всіх країн-членів ЄС у зв'язку з п'ятою річницею незаконної анексії Криму Російською Федерацією, на півострові відзначається значне погіршення ситуації з дотриманням прав людини. Мешканці Криму стикаються із систематичними обмеженнями фундаментальних свобод, таких як свобода висловлювань, релігії та переконань, свободи мирних зібрань та асоціацій. Особливо грубо порушуються права кримських татар. Зокрема, були закриті кримськотатарські видання, заборонена діяльність Меджлісу як представницького органу кримських татар, відбуваються переслідування лідерів Меджлісу та членів кримськотатарської спільноти.

  Посадовиця нагадала про висновки доповіді Верховного комісара ООН з прав людини, в якій зазначається, що кримські татари продовжують стикатися із неправомірними діями російської поліції, їм висувають необґрунтовані звинувачення в тероризмі та екстремізмі, за процедурами, які прямо порушують права і свободи людини.

  Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook повідомила, що під час обшуків у тимчасово окупованому Сімферополі російські силовики вже затримали щонайменше 10 кримських татар.

  Попередній матеріал
  У виборчому бюджеті ЦВК з'явилася "дірка" через рекордну кількість кандидатів
  Наступний матеріал
  Росія планує "церковні" провокації після виборів в Україні
  Loading...

  "Не Україна порушила суверенітет Росії": підсумки засідання Радбезу ООН щодо Криму

  Євросоюз ніколи не визнає окупації Криму Росією – Могеріні

  Рада ЄС продовжила санкції проти Росії ще на рік