bigmir.net

Євросоюз ніколи не визнає окупації Криму Росією – Могеріні

Це питання принципів і цінностей, щодо яких усі європейські держави погодилися в Гельсінки ще в 1975 році

Євросоюз не визнає окупації Криму Росією, адже незалежні держави не можна змінювати шляхом застосування військової сили. На цьому наголосила високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні під час виступу перед депутатами Європарламенту у вівторок, 23 жовтня, передає УНІАН.

"Ми не визнаємо і не визнаватимемо незаконної анексії Кримського півострова Російською Федерацією. Перше і головне – це питання принципів, цінностей, щодо яких усі європейські держави погодилися в Гельсінки в 1975 році. Ми всі погодилися з основоположними принципами, що наші кордони не можуть бути змінені за допомогою військової сили", – наголосила Могеріні.

Також вона нагадала, що на основі цих принципів та цінностей базується існування держав у Європі і це також є фундаментальним інтересом для всіх європейців, "оскільки це є фундаментом миру й безпеки на нашому європейському континенті".

Водночас високий представник ЄС зазначила: "Коли цей принцип порушується, як це відбулося, ми всі стаємо менш захищеними на нашому континенті, і події в Азовському морі є цією демонстрацією. Коли основоположні правила мирного співіснування ігноруються, – нестабільність та напруження неминуче зростатимуть".

Повне відео дебатів в Європарламенті щодо ситуації в Азовському морі – дивіться далі: 

Попередній матеріал
Науковці випробували білок, що допомагає кинути курити
Наступний матеріал
Штаб ООС спростував інформацію про обстріл Щастинської ТЕС