likar.info

Науковці випробували білок, що допомагає кинути курити

  Для випробувань препарату щурів 12 днів поспіль на 21 годину на добу поміщали в камеру, де вони могли отримати дозу нікотину внутрішньовенно, просто натиснувши на педаль

  Команді професора Науково-дослідницького інституту Скріппса Олів'є Георгу вдалося отримати штучний фермент, здатний швидко розкладати нікотин, який надходить в організм.

  Білок NicA2-J1 вже пройшов успішні випробування на привчених до нікотину лабораторних щурах, дозволив контролювати його вміст у крові й знизив потяг до нього. Про це йдеться в статті Science Advances, пише Naked Science.

  Для випробувань препарату щурів 12 днів поспіль на 21 годину на добу поміщали в камеру, де вони могли отримати дозу нікотину внутрішньовенно, просто натиснувши на педаль. У них швидко розвинулася залежність, після чого нікотин їм "видавали" тільки раз на два дні, змусивши переживати всі неприємні симптоми залежності і підвищувати дозу під час рідкісних прийомів.

  У підсумку доза досягла рівня, який автори порівнюють з викурюванням одразу 20 сигарет, але тільки раз на 48 годин. Тоді тварини після кожної дози нікотину стали отримувати і препарат синтетичного білка NicA2-J1. Вміст нікотину в їхній крові навіть після прийому залишався низьким, а симптоми відміни – включаючи занепокоєння й агресивність – ослабли порівняно із щурами з контрольної групи. Знижувалося і їхнє прагнення отримати нову дозу.

  Крім того, якщо натискання на педаль з імовірністю 1/3 призводило не до отримання нікотину, а до неприємного удару струмом, контрольна група, в якої була залежність, продовжувала тиснути, а щури, які отримали NicA2-J1, легко відмовлялися від цього – і від самої звички.

  "Такий підхід надзвичайно цікавий, оскільки може знизити залежність від нікотину без важких симптомів відміни, – каже Олів'є Георг. – Крім того, він працює в крові, а не в мозку, тож побічні ефекти повинні бути мінімальними".

  За основу для створення NicA2-J1 взяли білок, який синтезують поширені ґрунтові бактерії, палички Pseudomonas putіda – вони є в генетичних лабораторіях і промислових біореакторах. Фермент, який гідролізує нікотин, оптимізували, щоб підвищити час його збереження в організмі тварини й досягти більшої ефективності роботи.

  Попередній матеріал
  Провалився асфальт: у спальному районі Києва заблоковано рух громадського транспорту
  Наступний матеріал
  Євросоюз ніколи не визнає окупації Криму Росією – Могеріні
  Loading...

  Інвалідне крісло Гокінга виставлять на аукціон – визначили стартову ціну

  В Японії показали шолом для "захисту" від колег – відео

  "ЗА ЧАЙ.COM": дослідниця фемінізму Тамара Марценюк в ефірі "5 каналу"

  Вуглецевий податок і людський капітал: названо лауреатів Нобелівської премії з економіки

  Сало "з пробірки": навіщо сумські науковці виготовили штучний аналог українському продукту

  У Чумацькому Шляху знайшли 13 зірок з іншої галактики