Нобелівська премія з економіки 2018
Нобелівська премія з економіки 2018 Twitter / The Nobel Prize

Вуглецевий податок і людський капітал: названо лауреатів Нобелівської премії з економіки

  Премію вручили за зусилля з "інтеграції змін клімату в довгостроковий макроекономічний аналіз" та за "інтеграцію технологічних інновацій у довгостроковий макроекономічний аналіз"

  У понеділок, 8-го жовтня, премія Шведського національного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля, яка неофіційно вважається Нобелівською премією з економіки, була присуджена Вільяму Нордхаусу та Полю Ромеру. Про це повідомляє прес-служба Нобелівського комітету у Twitter.

  Уточнюється, що Нордхаусу премія відійшла за зусилля із "інтеграції змін клімату в довгостроковий макроекономічний аналіз", а Ромеру – за "інтеграцію технологічних інновацій у довгостроковий макроекономічний аналіз".

  Як відзначили в Нобелівському комітеті, Нордхаус став першим, хто створив кількісну модель, що описує глобальну взаємодію між економікою та кліматом. Наразі вона широко поширена та використовується для вивчення наслідків втручання у кліматичну політику, наприклад, – податків на викиди вуглецю.

  Своєю чергою, розроблена Ромером модель припускає, що основним фактором економічного зростання є збільшення капіталовкладень у науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (НДДКР) й інвестиції в людський капітал. На його думку, економіка, що володіє ресурсами людського капіталу та розвиненою наукою, має в довгостроковій перспективі кращі шанси зростання, ніж економіка, позбавлена ​​цих переваг.

  Дослідження Ромера заклали основу того, що зараз називається теорією ендогенного зростання або довгострокового економічного зростання.

  Нагадаємо, минулого року Нобелівську премію з економіки отримав 72-річний Річард Талер за "теорію підштовхування" (скерованого вибору).

  Як відомо, сам Альфред Нобель не вказав економіку серед переліку категорій у заповіті, тому вона не є насправді Нобелівською премією. Утім, премію за внесок в економіку заснував Королівський банк Швеції – у пам'ять про видатного хіміка та мецената. З 1969 року її вручають щорічно.

  Попередній матеріал
  Загинули понад 1,7 тис. осіб: рятувальники Індонезії вирішили, коли завершувати пошукову операцію
  Наступний матеріал
  Найпунктуальніші авіакомпанії у вересні: аеропорт "Бориспіль" назвав лідерів
  Loading...

  Сало "з пробірки": навіщо сумські науковці виготовили штучний аналог українському продукту

  У Чумацькому Шляху знайшли 13 зірок з іншої галактики

  Нобелівську премію миру вручили за протидію сексуальному насиллю у воєнних зонах

  В Японії зможуть корегувати гени людських ембріонів

  Створена молекула, яка 18 років утримує сонячну енергію

  Обстеження українських олімпійців: хто проводить, за який кошт і на що "хворіють" найбільше