Наукові дослідження
Наукові дослідження molbuk.ua

Створена молекула, яка 18 років утримує сонячну енергію

  Минулого року вчені представили молекулу, в основі якої – вуглець, водень і азот

  Вчені зі шведського Технічного університету Чалмерса розповіли про вдосконалення технології, здатної зберігати сонячне тепло в молекулі ізомеру. Про це повідомляє "Ліга.Новини".

  Минулого року вчені представили молекулу, в основі якої – вуглець, водень і азот. При попаданні на неї сонячного світла вона перетворювалася в ізомер – молекулу з тієї ж хімічною формулою, але зі зміненим просторовим розташуванням атомів. Вони використовували її в системі, яку назвали молекулярним сховищем сонячної енергії (MOST, – ред.). Протягом року вони працювали над її вдосконаленням.

  По-перше, вчені змінили склад внутрісистемної рідини, яка раніше складалася з легкозаймистого толуолу. Без нього конструкція стала безпечнішою. По-друге, змінили дизайн самої молекули, через що та збільшила термін зберігання енергії до 18 років.

  Для того щоб вивільняти заточену енергію, рідкий ізомер повинен проходити через каталізатор. Реакція підвищує температуру рідини на 63 градуси Цельсія. Це означає, що якщо початкова температура ізомеру дорівнювала 20 градусам, то після взаємодії з каталізатором вона підвищиться до 83.
  Автори припускають, що MOST буде стояти на дахах будинків і поглинати сонячне світло протягом літа. Потім, коли настане холодна пора року, його власники зможуть пропускати ізомер через фільтр, і той, вивільняючи тепло для обігріву приміщення, пізніше повернеться назад у сховище для нового паркану енергії.

  На думку керівника дослідження Каспера Мот-Поулсена, ця циклічна система допоможе позбутися від джерел енергії, що забруднюють атмосферу. Надалі вчені планують досягти підвищення температури до 110 градусів Цельсія. При такому розвитку подій вони збираються випустити готовий продукт у найближчі десять років.

  Як повідомляв 5.UA, вчені Монреальського інституту наукових досліджень винайшли пристрій, здатний відбивати світлові промені та маскувати об'єкти від людського ока.

  Попередній матеріал
  Автокефалія для України: РФ заслала до Києва "православних тітушок" – СБУ
  Наступний матеріал
  Конверти з отрутою для Пентагону та Білого дому: стало відомо, кому адресували листи з рицином
  Loading...

  Роботи, авіатренажер та цифрофий планетарій: як минув Space Tech Fest у Житомирі

  Обстеження українських олімпійців: хто проводить, за який кошт і на що "хворіють" найбільше

  Стало відомо, за що присудили Нобелівську премію з фізики

  Дослідники з'ясували, чому збільшилася кількість ураганів на Землі

  Пошук позаземного життя: NASA оголосило про початок нового проекту

  У центрі Києва археологи знайшли поховання X століття