Скріншот відео

Вчені навчилися перетворювати звичайні рослини на ліхтарики – відео

Планується, що технологія дозволить читати у темній кімнаті біля невеликого горщика з рослиною, клумба зможе освітлювати нічні вулиці

Інженери Массачусетського технологічного інституту (MIT) ввели у листя настурції лікарської (Nasturtium officinale) люмінесцентні наночастинки так, щоб у темний час доби рослина світилася. Наразі така модифікована трава світиться протягом чотирьох годин, але автори ідеї вважають, що подальше вдосконалення технології дозволить збільшити тривалість та силу світіння до такої міри, що у темній кімнаті біля невеликого горщика з рослиною можна буде читати, а клумба зможе освітлювати нічні вулиці.

"Ідея в тому, щоб рослини можна було використовувати для освітлення приміщень або вулиць в нічні години", – цитує керівника дослідницької групи Майкла Страно (Michael Strano) видання "Naked Science". Науковці впевнені, що такі рослини-лампочки могли б скоротити витрати електроенергії на освітлення – а це на сьогодні близько 20% всього глобального енергоспоживання.

Рослина світиться через хімічну реакцію – окислення пігментів-люцифериномів з відповідними ферментами – люціферазами. У низці попередніх досліджень світіння живих організмів досягалося за рахунок генетичних модифікацій, в результаті яких зазначені елементи синтезувалися в клітинах рослини. Проте група Страно використовує підхід, що не передбачає маніпуляцій з геномом. Замість цього і пігмент, і окислювальний фермент вводяться в тканини рослини у складі наночастинок – рослини вимочують в розчині, а потім піддають впливу високого тиску, в результаті чого наночастки проникають в тканину через мікропори листа.

Найперші дослідні зразки могли світитися лише по 45 хвилин, останні "працюють" вже майже по 4 години. За задумом, одного сеансу обробки розчином повинно вистачати для того, щоб листя світилися протягом усього життя рослини. Надалі науковці планують спростити процес доставки наночастинок у тканини рослин. Як варіант – створити спрей, обробки яким буде достатньо для перетворення на ліхтар дорослого дерева або звичайного газону.

Дивіться також фотогалерею:

Рухаються та лякають: у Лондоні відкрили виставку "живих" динозаврів – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Сніговий полон: через хуртовину на трасі "Одеса–Київ" застрягли близько 800 авто
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР, де розглянуть законопроект про захист дітей від сексуальної експлуатації – трансляція
Loading...