Відкриття галактики
Відкриття галактики 5 канал

Проблиск первинних галактик: яке відкриття зробили вчені з України та США

За своїми характеристиками відкрита галактика дуже схожа на первинні галактики, які утворювалися мільярди років тому

Група українських та американських учених під керівництвом українського академіка Юрія Ізотова відкрила рідкісну галактику. Вона цікава тим, що за своїми характеристиками схожа на первинні галактики, які були першими об'єктами у Всесвіті. Утім, нині їх досліджувати – неможливо, передає кореспондент "5 каналу".

З п'ятого класу Юрій Ізотов цікавився космосом і зірками. Тепер чоловік – знаний астрофізик і академік української Академії наук. Він 40 років досліджує Всесвіт і доклав руки до відкриття двох десятків галактик.

Останню з них – віддалену від Землі приблизно на 700 мільйонів світлових років – виявили у лютому. Вона за своїми характеристиками дуже схожа на первинні галактики, які утворювалися мільярди років тому.

"Вона має ще менший вміст хімічних елементів, важчих за гелій. Це, так би мовити, новий рекорд. Вона найближче підходить за своїми властивостями до первинних галактик", – коментує Ізотов.

Відкриття галактики
Відкриття галактики5 канал

Науковці розповідають, що галактика, яку нещодавно відкрили – дуже маленька.

Для порівняння. "Розміри нашої галактики настільки великі, що світло перетинає її з одного кінця в інший за 100 тисяч років. У відкритої галактики розміри значно менші, а світло перетинає цю галактику за 3 тисячі років", – зазначає завідувач відділу фізики зір і галактик Головної астрономічної обсерваторії НАНУ Юрій Ізотов.

Знайшли галактику серед 4 мільйонів інших. Утім, на власні очі українські науковці свого відкриття не бачили, адже спостереження здійснювали їхні колеги на одному з найбільших телескопів світу – Великому бінокулярному телескопі, розташованому у США.

Відкриття галактики
Відкриття галактики5 канал

Знімок нової галактики є, а от що у ній - науковці з'ясовуватимуть згодом.

"Ми бачимо випромінювання від зірок, а якщо подивитися на цей рисунок, то тут деталей взагалі дуже мало. Відомо лише, що ця галактика має дуже компактні розміри, але вона знаходиться надто далеко від нас, щоб побачити не тільки планети, але й найяскравіші зорі", – каже Юрій.

Чи має таке відкриття практичне значення – з'ясовували журналісти "5 каналу":

Ксенія Дворнікова, Іван Довганик, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Жінка-астронавт повернулася на Землю після 288 днів на МКС

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Засідання Вищої ради правосуддя щодо кандидатів на посади суддів Верховного Cуду – відео
Наступний матеріал
Переговори Трампа та Порошенка: що розповіли у Білому домі
Loading...