Twitter

Стало відомо, за що присудили Нобелівську премію з фізики

  Королівська академія наук Швеції вирішила нагородити Нобелівською премією з фізики 2018 Артура Ашкіна та Жерара Мура і Донну Стрікленд

  Лауреатами Нобелівської премії з фізики цьогоріч стали Артур Ашкін, Жерар Мур і Донна Стрікланд за винахід у галузі лазерної фізики. Про це повідомляється на сторінці премії у Twitter.

  "Королівська академія наук Швеції вирішила нагородити Нобелівською премією з фізики 2018 Артура Ашкіна та Жерара Мура і Донну Стрікленд "за новаторські винаходи у галузі лазерної фізики", – зазначено у повідомленні.

  Як повідомляв 5.UA, у 2018 році Шведська академія вирішила не вручати Нобелівської премії з літератури. Причиною цього став скандал, пов'язаний із сексуальними домаганнями з участю чоловіка однієї з членів академії. Там зазначили, що лауреата Нобелівської премії з літератури 2018 року оголосять разом з лауреатом 2019 року. Також додали, що рішення було ухвалене через втрату довіри громадськості. Від моменту заснування премії було лише сім випадків, коли її не вручали, зокрема, в роки Першої та Другої Світових воєн, а також у 1935 році, коли було вирішено, що жоден з претендентів не гідний нагороди. Востаннє премія не була вручена в 1943 році.

  Попередній матеріал
  Парубій розповів, що на Майдані був запасний план
  Наступний матеріал
  Куди в Україні бізнес інвестує гроші: основні сфери

  Дослідники з'ясували, чому збільшилася кількість ураганів на Землі

  Пошук позаземного життя: NASA оголосило про початок нового проекту

  Роботи, авіатренажер та цифрофий планетарій: як минув Space Tech Fest у Житомирі

  У центрі Києва археологи знайшли поховання X століття

  Верховна Рада офіційно висуває Олега Сенцова на Нобелівську премію миру – Парубій

  У США вчені створили препарат, який блокує ріст клітин поширеного виду раку