5 канал

Парубій розповів, що на Майдані був запасний план

  Суть запасного плану полягала в тому, щоб організувати спротив у Львові

  Спікер Верховної Ради Андрій Парубій, який був керівником самооборони Євромайдану, наголошує, що в активістів був запасний план на випадок, якщо не вдасться втримати Майдан. Про це повідомляє УП.

  "Коли почалися розстріли, не було нарад, тоді вже був бій. Перші смерті – це було щось неймовірно складне. Маса поранених, маса загиблих…. Це була велика трагедія, але наша мета була втримати Майдан. Ніхто не знає, я вперше це кажу, але був запасний план – якщо Майдан не втримається, переїжджати на Західну Україну", – зазначив Парубій.
  За його інформацією, суть запасного плану полягала в тому, щоб організувати спротив у Львові.

  "Оскільки всі ради і адміністрації Західної України перебували під нашим контролем, ми мали організувати там супротив, у Львові. Коли мене відвезли у лікарню після поранення і газового отруєння ввечері 18-го, мені прийшов сигнал: "Андрію, не вертайся на Майдан, зразу їдь у Львів, організовуй там штаб", – розповів спікер ВР.

  Він відмовився розповісти, хто це писав, лише запевнив, що вирішив не здаватися.

  "Прізвище не називатиму. Я сказав: "Це мій Майдан, я нікуди звідси не поїду". Зірвав крапельниці та повернувся на Майдан. Всі наші сили були спрямовані на те, щоб його втримати", –  сказав Парубій.
  "Ідея про переїзд до Львова була в дуже вузькому колі. І я навіть не знаю, чи достатньо коректно роблю, коли про це говорю. Якби нас тоді давили танками, ми мали б відступати. Але не могли просто розійтися", – додав він.

  Як повідомляв 5.UA, усьому виною підтримка місцевої влади і російські спецслужби – висловив своє переконання на другій частині допиту голова Верховної Ради Андрій Парубій у Подільському райсуді Києва у справі Олександра Єфремова, обвинувачуваного у посяганні на цілісність території України.

  Попередній матеріал
  Неможливо вивезти мощі з Києво-Печерської лаври, бо є митниця – Патріарх Філарет
  Наступний матеріал
  Стало відомо, за що присудили Нобелівську премію з фізики
  Loading...

  "Питання честі": Парубій розповів, коли Рада візьметься за закон про державну мову

  Двом екс-беркутівцям висунули підозру за 2 статтями

  "Тітушковода" Крисіна етапують до в'язниці в Донецькій області

  Музей чекайте не скоро, а офіси – вже наступного року: навколо Будинку профспілок зчинився скандал – подробиці

  "Темні сили нас не зупинять": Парубій підписав закон про збільшення кількості членів ЦВК

  Верховній Раді пропонують збільшити склад ЦВК – зареєстровано законопроект