vezha.org

Неможливо вивезти мощі з Києво-Печерської лаври, бо є митниця – Патріарх Філарет

Москва зараз буде розпалювати релігійну ворожнечу через отримання томосу

В інтерв'ю "5 каналу" Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет прокоментував інформацію, що з Київо-Печерської лаври викрали ікону.

На запитання ведучого, які ризики, що з України можуть вивозити святині, Патріарх сказав: "Ніяких вивозів мощів до Росії не буде і неможливо. І неможливо вивезти мощі з Києво-Печерської лаври, бо є митниця. Це тільки залякують, неправдиві чутки пускають. І ікони, ікон багато, так от: старовинну ікону не вивезуть. Це тільки пускають такі чутки, цього нічого не буде. І не треба на це звертати увагу".

Патріарх Філарет також додав: "Це все робиться для того, щоб розпалювати невпевненість, ворожнечу релігійну, тому що Москва зараз буде розпалювати релігійну ворожнечу через отримання томосу. Для чого буде розпалювати? Щоб мати привід для військового втручання. Оце ми за цим слідкуємо. Тому з нашого боку буде зроблено все, щоб не було цієї релігійної ворожнечі. Тобто ми не будемо застосовувати силу для притягування в Українську Православну Автокефальну Церкву, а буде добровільне приєднання".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Дивіться також коротку версію:

Як повідомляв 5.UA, Філарет пояснив, коли буде обраний новий голова єдиної Української Православної Церкви.

Як відомо, 17 вересня Президент України Петро Порошенко зустрівся з екзархами Вселенського Патріархату архієпископом Даниїлом Памфілійським та єпископом Іларіоном Едмонтонським. Екзархи передали Порошенку листа від Вселенського Патріарха Варфоломія, в якому він привітав українців з вірою у процес, який приведе до духовного процвітання і незалежності України. 

Нагадаємо, 14 вересня РПЦ оголосила про "тимчасовий вихід" із підпорядкування Константинополю. Офіційна причина демаршу – підготовчі процеси до надання Томосу єдиній Українській Помісній Православній Церкві. Того самого дня в Константинополі розставили крапки над "і". Там заявили: Томосу про автокефалію Москві не давав ніхто.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Телефонне шахрайство: жителька Тернополя втратила 46 тисяч гривень
Наступний матеріал
Парубій розповів, що на Майдані був запасний план
Loading...

Філарет: Після отримання томосу залишки Московського Патріархату не називатимуться Українською Церквою

Українську Помісну Церкву буде створено вже цього року – Філарет

Відсутність бажання діалогу: подробиці релігійного непорозуміння через ультиматуми УПЦ МП

Держдеп США підтримав самостійне рішення України про автокефалію УПЦ

Надання Україні томосу вплине на християнство в усьому світі – релігієзнавець Филипович

"Жереб кинуто, Україна отримує автокефалію": все про складнощі об'єднання церков і тріщину в УПЦ МП