ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

Надання Україні томосу вплине на християнство в усьому світі – релігієзнавець Филипович

Водночас, Людмила Филипович акцентує, що створення Української Автокефальної Церкви – це відновлення історичної справедливості

Надання Українській Церкві томосу Вселенським Патріархом може загострити не лише відносини з Росією, а й уплинути на християнство в усьому світі. Такої думки дотримується релігієзнавець Людмила Филипович, передає "5 канал".

"Вселенське православ'я може втратити ту примарну єдність, яке воно мало до цього часу. Я думаю, що буде переформатування в цій структурі. І це може зачепити навіть християнство загалом – і Римо-Католицьку Церкву, і навіть протестантів. Але треба дати право тим українським православним вірянам, які були поза огорожею вселенського православ'я, отримати цей рівноправний статус. Тобто це є відновлення історичної справедливості", – наголосила вона.

Нагадаємо, Верховна Рада звернулася до Вселенського Патріарха із проханням видати указ про автокефалію Православної Церкви в Україні у квітні 2018 року. Попередньо Вселенський Патріарх Варфоломій уже підтвердив надання Українській Церкві томосу і направив своїх екзархів для допомоги у підготовці. В Російській Православній Церкві заявили, що незгодні з таким рішенням і тимчасово виходять із підпорядкування Константинополю. Остаточне ж рішення щодо надання томосу очікують у жовтні на Синоді константинопольських ієрархів.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено
Наступний матеріал
Вакарчук, Зеленський і Ко: політолог пояснив, що ці імена роблять у рейтингах
Loading...