Скріншот відео

Музей чекайте не скоро, а офіси – вже наступного року: навколо Будинку профспілок зчинився скандал – подробиці

Чотири роки тому у Будинку профспілок активісти облаштували штаб Майдану, шпиталь, медпункт та їдальню, тут і нині кипить робота – створюють новий бізнес-центр

"Майдан Плаза" замість Будинку профспілок. Будівлю, яка не встигла оговтатися від пожежі під час Революції Гідності, здають під офіси та конференц-зали. Оголошеннями про майбутню оренду рясніє інтернет. При цьому про омріяний музей Революції і досі не ідеться. У Федерації профспілок такі метаморфози пояснюють бажанням інвестора, якому після ремонту належить третина будинку. Скільки коштуватимуть офіси в історичному середмісті, де чотири роки тому активісти облаштували штаб, з'ясовувала Наталка Юрчук.

Дні, коли розстрілювали активістів і горів Будинок профспілок, учасник Революції Гідності та фотограф Олесь Кромпляс пам'ятає, немов сьогодні. Нині його історичні світлини нагадають усьому світу про ті страшні криваві події. Новиною, що у Будинку профспілок незабаром відкриються комерційні офіси, чоловік йкрай обурений.

"Це буде черговий плювок нам в обличчя, черговий сигнал, що з нами можна творити все, що було до того. Це будуть три якісь порвані прапори старі, три фотографії – і відчепіться від нас", – обурюється учасник Революції Гідності Олесь Кромпляс.

Чотири роки тому у Будинку профспілок активісти облаштували штаб Майдану, шпиталь, медпункт та їдальню. Тут і нині кипить робота. Створюють новий бізнес-центр.

У Федерації профспілок України "5 каналу" пояснили: офісні приміщення здаватиме інвестор. Він отримав частину будівлі в користування за реконструкцію будівлі. У власності Федерації залишилося понад 12 тисяч квадратних метрів. Присягаються, що свої приміщення в оренду не здаватимуть.

"Там буде організований офісний простір. Вони його там організовують і на сьогодні. Ми до кінця року маємо повернутися у будинок Профспілок, туди увійде центральний апарат Федерації профспілок України, а також апарат наших членських профспілкових галузевих організацій", – пояснює керівник прес-центру ФПУ Юрій Работа.

Телефонуємо до інвесторів. Кажуть, що отримали майже шість тисяч квадратних метрів. Однак домовилися з профспілками, що у приміщенні не буде розважальних закладів.

"Та частина, що зі сторони Костьольної, здана компанії "Ревус". Вони безпосередньо займаються ремонтними роботами із подальшою здачею кінцевим клієнтам. З 1-го по 9-й поверх, це та частина, яка у більшій мірі залишилася неушкодженою і не була епіцентром подій", – пояснює директор компанії Назар Бенч.

Майбутній бізнес-центр "Майдан Плаза" з комфортними офісами з гарним краєвидом із вікон вже активно рекламують в інтернеті. Зазначена ціна – від шестисот доларів за кімнату. Телефонуємо ріелтеру. Повідомляють, що заселитися можна буде лише наступного року.

А от коли ж відкриється обіцяний музейний простір Революції Гідності – і досі під питанням. У Профспілках розповідають: офіси та музей розташовуватимуться в різних частинах будівлі. Для експозиції виділили два поверхи – понад сто квадратів. Однак облаштування "реліквій Майдану" гальмує брак фінансування та бюрократія, визнає директор Музею Революції Гідності.

Оскільки будівля у приватній власності, держава не має права вкладати туди кошти. Там навіть не розпочали ремонт. Попри це, у планах зробити тимчасову виставку з артефактами подій Майдану до 5-ї річниці Революції Гідності.

"Четвертий варіант має з'явитися – це пошук позабюджетних коштів, це фанрайзінг, окрема компанія. Але це можливо тоді, коли будуть чітко затверджені наміри орендодавців. На сьогодні в нас це непідписаний договір про оренду. Окрім капітального ремонту, потрібен ліфт, який з'єднуватиме 1-й і 2-й поверхи", – пояснює директор музею Ігор Пошивайло.

Водночас активісти, серед яких Олесь Кромпляс, закликають суспільство відстоювати Будинок Профспілок та створення там музею. Решту ж площі, певні, ліпше виділити громадським організаціям.

"Дочекатися, поки відбудують, охорону – за шкірки і заселити його, і все. Звідти і з середини його захищати, так само як це було у 2014-му", – додає учасник Революції Гідності.

Наталка Юрчук, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Витягайте теплі речі: синоптики оголосили про завершення бабиного літа
Наступний матеріал
Стали відомі подробиці трагедії на Київщині, де повісилася вагітна мати десятьох дітей – ЗМІ
Loading...

"ЗА ЧАЙ.COM": в.о. директора Оксана Старак-Повякель про всі скандали Музею "Пирогово"

Клімкін: На Закарпатті Угорщина порушила Віденську конвенцію

"ЗА ЧАЙ.COM": директор "Дому Франка", публіцист і блоґер Богдан Тихолоз в ефірі "5 каналу"

"Російська схема" у виконанні Угорщини: розбираємося у паспортному скандалі на Закарпатті

Живуть тут десятки років: екс-працівників "Київміськбуду-2" намагаються виселити з гуртожитку

"Це фейк": на новину про викрадення скіфського золота відреагували у Мінінформполітики