Гуртожиток 'Київмісьбуду-2'
Гуртожиток 'Київмісьбуду-2' 5 канал

Живуть тут десятки років: екс-працівників "Київміськбуду-2" намагаються виселити з гуртожитку

Два тижні тому невідомі напали на мешканців гуртожитку, місяць тому – хтось ледь не затопив другий поверх, кілька разів будівля ледь не злетіла в повітря

40 родин колишніх будівельників виселяють із гуртожитку на вулиці Польовій. Там мешкають ті, хто багато років пропрацював на компанію "Київміськбуд-2". На початку літа всі отримали повідомлення про те, що будівля закривається на реконструкцію. Тож мешканці мусять залишити її. Чому люди не погоджуються переїздити деінде – далі.

"Закриваю дітей, швидко годую, вибігаю на вулицю і я розумію, що тут вибирати не доводиться, тому що я захищаю своїх дітей", – молода мати Анна Атаманюк пригадує, як два тижні тому невідомі напали на мешканців гуртожитку. Жінка з дітьми вже 27 років живе в одній кімнаті з матір'ю, яка отримала її ще під час роботи в компанії "Київміськбуд-2".

"Ми дев'ять днів були без води. З них п'ять днів були дощі, слава Богу, і ми збирали дощову воду. Весь будинок вибігає з відрами, під водостоком ставлять відра, швидко змінюють воду і заносять у будинок, зливають, щоб ні краплі води не пропало даремно", – згадує Анна.

Місяць тому хтось ледь не затопив мешканців другого поверху. "Звідси йшов дощ суцільно, лилася вода з третього поверху, тому що серед ночі хтось увімкнув у туалеті краники змиву і вона просто наповнялася так, що текла людям на голову", – показує на стелю жителька.

Такі "диверсії", кажуть мешканці, на цьому не припинилися. Кілька разів гуртожиток ледь не злетів у повітря: хтось залишав відкритим газ на кухні.

"Це добре, що в нас вікна, двері відкриті, а так би люди просто не прокинулися. Приходимо, провіряємо, вже не спимо, ми чергуємо", – зізнається Катерина Гречкосій, яка зо два десятки років пропрацювала муляром у "Київміськбуді". Живе тут ледь не все життя.

Розповідає: на початку літа всі мешканці отримали повідомлення від компанії з проханням звільнити кімнати, бо через аварійність будівлю закривають на реконструкцію. "Вони кажуть, що "в вас немає документів". Розумієте, те, що там давали колись, ці всі документи знищені ними же. Був ЖЕК і вони всі документи носили та палили в гаражах".

Мешканці переконані: ідеться не про реконструкцію, а про будівництво нової багатоповерхівки. А всі 40 родин планують переселити в інший гуртожиток.

"Я знаю, що там кімнати набагато менші, ніж ті, що ми тут займаємо. Вони поробили там ремонт якийсь навіть, шпалери поклеїли... Ми там не маємо права ні на що. Ми поселилися за договором і вони можуть в односторонньому порядку ту угоду через суд розірвати", – бідкається Галина Чабанюк.

Натомість "Київміськбуд-2" такі закиди спростовує. І переконує: стара будівля на Польовій небезпечна для життя. А нові кімнати, які пропонують мешканцям – із правом реєстрації. Про комерційні договори взагалі не ідеться.

"Всі люди, які вже переселилися, в них у всіх на виконання цього положення є угоди на оренду житла. І це обов'язкова умова. Але я прошу звернути увагу, що ці договори передбачають лише сплату житлово-комунальних послуг і 100 грн за проживання", – пояснює представник компанії Ніна Мазепа.

Гуртожиток 'Київмісьбуду-2'
Гуртожиток 'Київмісьбуду-2'5 канал

У столичній адміністрації радять мешканцям звертатися до суду, оскільки гуртожиток на Польовій – у приватній власності.

"Це питання, справді, треба вирішити в суді. Якщо необхідна якась юридична допомога, ще щось, то ми готові надати будь-яку допомогу людям, які там проживають. Але рішення суду можуть бути як на вашу користь, так і не на вашу", – попереджає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Мешканці налаштовані рішуче – звертатимуться таки до суду, щоби повернути гуртожиток у комунальну власність міста.

Наталка Юрчук, Анна Несевра, Орест Пона, "5 канал"

"Ну, майже Колізей": від негоди в Києві розсипалася будівля Центрального гастроному – ФОТО

Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/
Пошкоджений екс-центральний гастроном
/

Попередній матеріал
Наймолодша в історії: 17-річна українка стала чемпіонкою світу з дзюдо
Наступний матеріал
"Кентаври" для армії: в Києві на воду спустили ще один десантно-штурмовий катер

У НАБУ не заперечують, що були на території "Охматдиту"

Випадково закрили в класі: у дніпровській школі першокласник випав з третього поверху

"Жарти закінчилися": в Австралії затримали підлітка, який нашпиговував фрукти голками – подробиці скандалу

ГПУ дозволили отримати лише частину інформації з телефону Седлецької – реакція журналістки

Відмовився обслуговувати українською: подробиці мовного скандалу в київському McDonalds

Луценко прокоментував "справу проти Ситника": чи існує таке провадження