18 листопада 2015 року уряд видав розпорядження "Про утворення державного закладу "Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Гідності". Йому одразу надали статус Національного. Це має бути частина інституції виконавчої влади в структурі Інституту національної пам'яті. А 18 січня 2016-го директором Музею Революції Гідності призначено одного з ініціаторів його створення, голову правління ГО "Музей Майдану" – Ігоря Пошивайла. Саме він завітає на нічний чайок. Завершується 2017-й. Є вже чимала колекція експонатів, сотні годин "живої історії", кінохроніки, є візія, проекти і чимала (5-10 років) дистанція для втілення всього цього в реалі.
Сухою мовою документів це буде ось що: "Музей буде відкритою, учасницькою, дискусійною, дослідницькою, культурно-освітньою інституцією, міждисциплінарною платформою збереження пам'яті про боротьбу за свободу в новітній історії України, осмислення соціальних рухів та масштабних історичних процесів, рефлексій над питаннями свободи та ідентичності, промоції відповідального критичного мислення, соціальної відповідальності та громадського активізму, сприяння консолідації українського суспільства. У перспективі Музей має стати інтелектуальним і креативним хабом, осердям усіх видів ініціатив, пов'язаних з інклюзивним осмисленням минулого і консолідованим творенням майбутнього". Тимчасовий варіант: адаптування частини приміщення Українського дому для розміщення адміністративної частини музею та фондової колекції, створення змінної експозиції.
Чи загрожена пам'ять історичній ревізії; що буде з "Меморіальним комплексом" після зміни влади; церемоніал та "ексцес виконавця"; злочин і покарання; чи революція триває і матиме продовження. Про все це з Ігорем Пошивайлом нині о 23:10.
Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті 29 грудня о 23:10.
Дивіться також фотогалерею:
Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото






