5 канал

Конкурс на кращий проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні: "Фонд Порошенка" виділить 3 млн грн

Найближчими днями в Києві збереться журі, щоб розглянути всі пропозиції та обрати найкращу

У конкурсі на найкращий проект Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні в Києві вже надійшло 65 заявок від архітекторів із 12 країн світу. Сам конкурс же оголосили три тижні тому, передає "5 канал". 

Організатором визначили іноземне бюро. Німецька компанія вже відібрала найліпші роботи за двома номінаціями: "Меморіал Героям Небесної сотні" та "Музей Революції Гідності".

Найближчими днями в Києві збереться журі, щоб розглянути ці пропозиції. А переможця мають оголосити до червня 2018 року. За його проектом у центрі Києва неподалік Алеї Небесної сотні збудують меморіальний комплекс.

"Перша зона, умовно, – це меморіал. Це та територія, де загинули Герої Небесної Сотні, де відбувалися найгарячіші події. Друга частина – музейна. Це музей, але не в класичному розумінні. Це сучасний музей, інноваційний, який матиме достатньо площі і для проведення музейних експозицій, і для освітньо-культурних закладів, і матиме певний новітній простір (ми його умовно назвали Центр свободи)", – розповів директор Меморіалу Героїв Небесної сотні Ігор Пошивайло.

Про джерела фінансування проекту розповів міністр культури Євген Нищук. "Є кошти, які буде передбачати держава, а є кошти, які, можливо, ми будемо кидати клич для того, щоб збирати з інших фондів, залучати або якихось приватних компаній, або просто благочинців, які готові на спецрахунок пожертвувати ці кошти", – зазначив очільник Мінкульту.

На організацію міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо створення Меморіального комплексу "Благодійний Фонд Петра Порошенка" виділить 3 мільйони гривень. Про це повідомив Глава держави у Twitter

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Боронять ціною життя": у Києві відкрили мультимедіа мартиролог загиблих воїнів – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Експерт розповів, чи забезпечує проект Держбюджету-2018 запуск ДБР
Наступний матеріал
Брифінг генерального прокурора Юрія Луценка – відео
Loading...