різдвяні віночки для Небесної Сотні
різдвяні віночки для Небесної Сотні 5 канал

"Їх об'єднує біль": особлива різдвяна традиція родин загиблих під час Революції Гідності

На алеї Героїв Небесної Сотні у Києві на кожному меморіалі з'явились різдвяні віночки. Їх сплели родичі загиблих під час Революції Гідності. З’їжджалися з усієї України, щоб спільно створити святковий настрій та згадати про своїх найближчих

Під радісну коляду жінки зосереджено снують віночки з пухнастих ялинових гілок та оберемків шипшини, горобини й калини. Уже четвертий рік вони святкують Різдво без своїх найближчих – чоловіків чи батьків, які загинули під час Революції Гідності.

"В очікуванні цього свята ми дуже загострено відчуваємо втрату нашу. Неправда, що час лікує, час загострює нашу біль", – каже дружина Героя Небесної сотні Андрія Дигдаловича Наталя.

Родичі Героїв давно об'єдналися та називають себе великою сім'єю. Кажуть – так легше переживати біль втрати.

Марія Ткачук приїхала з Івано-Франківщини, щоб вкотре навідатись до місця загибелі чоловіка – Ігоря. Багатодітний батько загинув вранці 20 лютого 2014 року від кулі снайпера на вулиці Інститутській. Відтоді, каже жінка, у них вдома щороку сумний Святий вечір.

"Ігор заносив дідуха до хати, три рази казав: "Христос народився!", ми молилися й сідали вечеряти. Тепер у нас додалась ще одна традиція – ми їдемо на цвинтар", – розповідає дружина Героя Небесної Сотні Ігоря Ткачука Марія.

Про свого чоловіка згадує і Наталія Прохорчук із Житомирщини. Віктор був активним "майданівцем", а востаннє бачився з рідними ще у грудні 2013 року. Його вбили 18 лютого 2014 року – тіло з перерізаним горлом знайшли в одному із дворів Хрещатика.

"Невідомо хто, але більше схиляємося до тієї версії, що це були "тітушки" чи як їх називають. Що це від їх рук він загинув", – каже Наталя.

Кілька годин за розмовами та роботою – і віночків назбирується вже достатньо для кожного Героя. А біля імпровізованого меморіалу у середмісті на родини вже чекають вартові – пластуни, які принесли Віфлеємський вогонь, щоб запалити його в лампадках для кожного із загиблих майданівців.

Таку традицію сім'ї, яких об'єднує біль втрати, відтепер продовжуватимуть із року в рік.

 

Леся Головата, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
День гідності та свободи
/
/
/
/

Попередній матеріал
Паводок на Закарпатті: місцеві повертаються додому після евакуації
Наступний матеріал
У крижаній воді та на хмарочосі: найбільш відчайдушні Санти світу
Loading...