expres.ua

ГПУ про справи Майдану: "Розслідування триває лише на ентузіазмі прокурорів, родин та адвокатів Небесної Сотні"

Нині триває розгляд 43 резонансних справ, що стосуються подій Євромайдану

У вівторок, 21 листопада, у Генпрокуратурі прозвітували про розслідування злочинів часів Євромайдану. Лише через ГПУ пройшли 3400 справ, ще тисяча справ – у прокуратурі. 

Водночас, правоохоронці відзвітували, що вбивць активістів Євромайдану Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Романа Сеника досі розшукують. Не беруться у ГПУ називати також терміни, за які розслідування цих справ може завершитися.

"Чи можна визначити на сьогодні принаймні кінцевий якийсь термін хоча б закінчення досудового розслідування? Я вже не кажу про перспективу завершення цих судових справ. Я думаю, що наразі це складно зробити, але є потенціал для того, щоб не припиняти цю роботу і, відповідно до вимог законодавства, проводити розслідування якісно та у розумні, ще раз підкреслюю, строки", - зазначила  заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська.

Також у відомстві наголосили: є перепони для розслідування" справ Майдану".

"На ентузіазмі слідчих прокурорів, родин Небесної Сотні та адвокатів Небесної Сотні практично відбувається розслідування, тому що у більшості випадків, щоб чогось досягати, треба переконувати. Ті ж мікроскопи, щоб ви розуміли, закупівля для експертних установ відбувається тільки за допомоги родин Небесної Сотні. Є дві дати, коли можна вирішити питання – перша річниця та друга річниця. Ми їх просимо – вони йдуть до Президента, голови Верховної Ради та Володимира Гройсмана і просять. Тоді виходить вирішення проблеми", - наголошує начальник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Нині триває розгляд 43 резонансних справ, що стосуються подій Євромайдану, висунуто підозру 225 особам. Натомість 48 людей визнані винними у вчиненні злочинів під час подій Революції Гідності.

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
День гідності та свободи
/
/
/
/

Попередній матеріал
Нічні погроми у столиці: більшість затриманих – неповнолітні
Наступний матеріал
"Сімейна десантура": в Житомирі склали присягу строковики ДШВ
Loading...