Андрій Хандрикін
Андрій Хандрикін 5 канал

Справа побиття двох євромайданівців: на суді свідчила журналістка "Громадського ТБ"

Сторона потерпілих та обвинувачення клопотатимуть, щоб до матеріалів справи долучили журналістське відео

Ще одного свідка побиття двох учасників Революції Гідності допитали в Дніпровському райсуді Києва. Йдеться про події на колонаді стадіону імені Лобановського. На лаві обвинувачених – колишній харківський беркутівець Андрій Хандрикін. За версією слідства, він та ще двоє силовиків побили Михайла Низькогуза та Владислава Цілицького. Що розповіли свідки – слухали журналісти "5 каналу".

Відео "Громадського телебачення" від 20-го січня 2014 року з вулиці Грушевського біля колонади до центрального входу стадіону Динамо. Події того дня висвітлювала журналістка Анастасія Станко.

Про побачене переповідає як свідок зі сторони потерпілих: "Троє працівників "Беркуту" вилізли на цю колонаду. На той момент там залишалося двоє людей і троє представників "Беркуту"… Один бив одного мітингувальника, а двоє інших били палицями гумовими іншого. Копали ногами і це було дуже чітко видно, бо зелений лазер присвітив і додав світла".

Адвокати потерпілих клопотали, щоб до матеріалів справи долучили журналістський матеріал. "Цілком можливо, що там буде щось, що нам допоможе. Принаймні, це допоможе встановити об'єктивну картину краще", – впевнений представник потерпілого Сергій Гришко.

Суд на цьому етапі – відмовив у клопотанні. Мовляв, не наділений повноваженнями збирати докази. Натомість, повноваженнями наділена прокуратура. Її представник запевняє, що відео в журналістки витребують і дослідять у межах цієї справи.

"Свідка, який був сьогодні допитаний на суді, в ході судового розслідування не допитували. Це було клопотання сторони захисту… Я вважаю, що ми або представники потерпілих будемо намагатися витребувати це відео, і будемо досліджувати його в судовому засіданні", – коментує прокурор Олександр Ковальчук.

Потерпілі – тоді ще неповнолітній Михайло Низькогуз та Владислав Цілицький. Обидва 20-го січня 2014 року дістали численні травми. За версією слідства, їх побили троє тодішніх беркутівців. Владислав Мастега та Артем Войлоков згодом втекли до Росії. На лаві підсудних – Андрій Хандрикін. Із журналістами спілкується неохоче.

Натомість адвокат обвинуваченого продовжує наполягати на невинуватості клієнта.

"Його там не було. Це реальний, абсолютно нормальний факт. Слідство намагалося це довести шляхом взяття локації телефону Хандрикіна, і з'ясувалося, що він був абсолютно в іншому місці. Хандрикін ніс службу на Грушевського в оточенні", – стверджує захисник Валентин Рибін.

Наступне засідання заплановане на 23-те жовтня. На ньому мають дослідити матеріали сторони захисту обвинуваченого.

Евеліна Михайленко, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": фронтвумен українського інді-гурту "Гапочка" Катя Гапочка в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
На межі двох областей: в Україні випав сніг – фото
Loading...

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом нападу на журналістів NewsOne

Луценко прокоментував "справу проти Ситника": чи існує таке провадження

Суд у справі "тітушковода" Крисіна перенесли – не прийшов потерпілий

Луценко: Журналістка "Схем" відмовилася надавати інформацію слідству

Вбивство журналіста Сергієнка: результати засідання суду щодо чотирьох підозрюваних

Справа Щеголєва: у суді розповіли про зброю та гранати, що летіли в майданівців