Naked Science

У США вчені створили препарат, який блокує ріст клітин поширеного виду раку

  Наразі медикаменти протестували на мишах, однак уже невдовзі планують випробувати їх на людях

  Учені з Лос–Анджелеса – некомерційної лікарні Cedars-Sinai – провели випробування нового препарату Metavert, який бореться із раком підшлункової залози. Результати тестування препаратів на мишах показали, що Metavert здатен блокувати ріст і резистентність ракових клітин. А це, своєю чергою, забезпечує відновлення позитивного ефекту від хімічних препаратів.

  Загалом завдяки використанню препарату виживання збільшилося на 50%, передає Naked Science.

  Як зазначив автор дослідження Муад Еддеркау, "це неймовірний крок до того, щоб збільшити виживання серед пацієнтів з раком підшлункової залози". Наступні випробування планують провести на людях.

  "Якщо результати підтвердяться, то в нас з'являться ліки, що дадуть змогу продовжити життя пацієнтів з аденокарциномою (найпоширеніший вид раку підшлункової залози – ред.), яка зараз дуже важко піддається лікуванню", – сподівається науковець.

  Зауважимо, що рак підшлункової залози – один із найпоширеніших видів злоякісних пухлин. Зараз він посідає 12-те місце у переліку найпоширеніших різновидів раку. Ця хвороба вражає з однаковою частотою як чоловіків, так і жінок.

  Складність лікування аденокарциноми в тому, що ракові клітини схожі з зірчастими клітинами підшлункової залози, які беруть участь у відновленні пошкодженої тканини органу. Однак взаємодія ракових і зірчастих клітин стимулює ріст пухлини. Таким чином, це призводить до супротиву протираковим препаратам.

  Попередній матеріал
  Ще одна гарна звістка: США запроваджують санкції проти 12 російських компаній
  Наступний матеріал
  Загострення на фронті: 5 захисників України поранені