Тетяна та Сергій Мороз
Тетяна та Сергій Мороз 5 канал

Подвійне горе: у подружжя добровольців-"госпітальєрів" одночасно діагностували онкологію

Учасники медичного батальйону "Госпітальєри" допомагали рятувати українських бійців на Донбасі – а тепер і самі потребують допомоги

Подружжя добровольців-"госпітальєрів", яке допомагало на українському сході рятувати поранених бійців на полі бою, тепер саме потребує допомоги. У Тетяни та Сергія Мороза майже одночасно діагностували онкологічні захворювання. Цей стан потребує тривалого та вартісного лікування. В їхньому рідному місті – Івано-Франківську – на підтримку "госпітальєрів" виступили волонтери.

Сергій та Тетяна Мороз із початком бойових дій на сході залишили всі свої мирні справи та добровольцями поїхали на фронт. Увійшли до складу медичного батальйону "Госпітальєри".

"Тоді був 2014 рік, вже було таке бажання серця. Ми займалися медициною, рятували бійців з поля бою. Основна робота "госпітальєрів" того батальйону, де я був, – рятування і супровід поранених у госпіталь або лікарню", – розповідає Сергій.

Кілька місяців тому, після повернення додому, під час медичного обстеження в Сергія виявили пухлину головного мозку. Не встигло подружжя оговтатися від шоку, як у Тетяни також діагностували онкологічне захворювання шкіри – меланому. Каже: "Поки що я приймаю імуностимулятори, але маю бажання, щоб мої аналізи і мої обстеження подивилися ще лікарі-онкологи Дніпра".

"Тетяна зіткнулася з агресивною злоякісною пухлиною на шкірі. Вона видалена, ця пухлина, але потрібен ретельний моніторинг. Ми сподіваємося, що не буде ні рецидиву, ні прогресування хвороби, бо лікування досить ресурсне та складне", – пояснює заступник головного лікаря Львівського обласного онкологічного центру Орест Тріль.

Сергія вже прооперували у Дніпрі. Тепер протягом місяця він лікуватиметься у Львівському онкоцентрі. І лише тоді, після ретельного обстеження, медики зможуть прописати подальше лікування.

"Ми зараз проводимо сеанси опромінення пухлини, поєднуємо це з хіміотерапією, яку застосовують проти пухлин мозку. Сподіваємося, що комбіноване лікування допоможе нашому пацієнту і ми доб'ємося хороших результатів. Хоча, після оперативного втручання ми розуміємо, що маємо страву з агресивною пухлиною мозку", – уточнює Тріль.

У рідному місті Тетяни та Сергія Морозів – Івано-Фанківську – на підтримку "госпітальєрів" провели благодійний концерт. "Разом ми, напевно, зможемо подарувати хоча б маленьку частинку надії двом прекрасним людям, якими ми пишаємося. Як і всіма людьми, які були на Майдані, які і зараз продовжують захищати нашу волю і незалежність на сході України", – наголошує організатор концерту Марія Цвік.

Тетяна та Сергій не опускають рук. Кажуть, треба виховувати двох дітей. Та й війна на сході ще не завершена.

Марта Шикула, Ольга Рега, Євген Радіон, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Басейн, спортзал, масаж: де проходять реабілітацію бійці АТО – фото

Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО

Попередній матеріал
"Кіндрат": відбувся прем'єрний показ фільму про героя АТО Василя Кіндрацького
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня" – відео
Loading...