5 канал

Знайти та вберегти: як минають будні легендарних "Госпітальєрів" в АТО

"Госпітальєрів" організувала тоді ще 18-річна Яна Зінкевич. За час війни у складі добробату працювали понад півтисячі добровольців

За три роки війни кількість врятованих медиками добровольчого батальйону "Госпітальєри" армійців напевно вимірюється вже на тисячі. Як минають будні медиків-добровольців – з'ясовували журналісти "5 каналу".

На парковці на східній околиці Маріуполя – старенький позашляховик батальйону "Госпітальєри". Цю автівку бійці ласкаво називають "Ніченька" і впізнають здалека, адже нею рятівники курсують між війною та миром.

Медик "Соболь" рятує життя бійців у Водяному, що поблизу Маріуполя. Щойно його змінив колега, тож відпустили у двотижневу відпустку. Такий відпочинок – обов'язкова вимога до підлеглих від командира "Госпітальєрів". Проте самій Яні Зінкевич відновлювати сили ніколи. За день мала об’їздити всі позиції, де перебувають бійці підрозділу, щоб передати ліки та інші необхідні речі.

Яна Зінкевич пішла воювати за український схід у 18 років. Тоді й вирішила, що більш корисною буде, якщо не стрілятиме у ворога, а допомагатиме пораненим. Саме так з’явилися "Госпітальєри". Дівчина не полишила керівництво підрозділом після автокатастрофи, через яку опинилася в інвалідному візку. Також вирішила стати лікарем і вступила до вишу.

"Дуже багато людей наважуються потурати, незважаючи на нашу роботу, незважаючи на нашу діяльність, незважаючи на те, що я все це створювала у 18 років, що мені 22 роки, а я вже четвертий рік поклала на цю війну. Вони наважуються казати, що без медичної освіти, це все (марна справа – ред.)", – каже керівниця "Госпітальєрів" Яна Зінкевич.

Серед добровольців далеко не всі професійні медики, адже у добровольці йшли люди різних професій: домогосподарки, бізнесмени, рятівники.

"Найголовніше – треба бути по духу госпітальєром. Після того, як ти зрозумів, що ти можеш відповідати такому почесному званню, звісно, треба пройти вишкіл", – каже прес-секретар добровольчого батальйону Аліса Котик.

Госпітальєри підрахували: за час війни в їхньому складі працювали понад півтисячі добровольців, які допомогли тисячам поранених.

"Цю людину чекають додому, і за кожне життя, навіть якщо потрібно наражатися на небезпеку, потрібно витягати, потрібно боротись до останнього. Воно того варто!" – переконана керівник добровольчого батальйону Яна Зінкевич.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Рік темряви: у прифронтових Жованці та Пісках з'явилось світло
Наступний матеріал
Лимонад, фонтан, тінь: скільки ще триватиме шалена спека в Україні