Відростити відірвану п'яту: волонтери рятують від ампутації десантника, що наступив на міну

5 канал
Під час виконання бойового завдання біля Докучаєвська Петро наступив на міну. Як наслідок – вивернута нога та відірвана п'ята

Йому мали ампутувати ногу, але волонтери знайшли спосіб уникнути інвалідності. Військовослужбовця ЗСУ, який зазнав серйозної травми на передовій, включили до інноваційного проекту "Біотех-реабілітація поранених". Петру Олексюку мають буквально виростити частину п'яти. Військовий 90-го батальйону 81-ї аеромобільної бригади вже почав лікуватися, а паралельно волонтери намагаються зібрати кошти. Поки не вистачає 1/3 необхідної суми. Подробиці – у матеріалі "5 каналу".

Волонтер Максим відвідує пораненого десантника Петра Олексюка. Боєць майже місяць тому розпочав лікування, яке має поставити його на ноги. "Мені в Київському госпіталі казали, що єдиний вихід – це ампутація. І 8-го, коли в мене мала бути ампутація, мене волонтери і побратими привели сюди", – згадує Олексюк.

Складна травма. 9 травня Петро під час виконання бойового завдання наступив на міну. Як наслідок – вивернута нога та пошкоджена частина п'яти. "Міна – як консервна банка така розміром. Наступив – підрив. Хлопці надали першу медичну допомогу, евакуювали до Волновахи. І у Волновасі мені вже надали першу хірургічну допомогу", – розповідає боєць.

Лікар ортопед-травматолог Володимир Оксимець пояснює: "Петі дуже пощастило. Те, що він не повністю настав на кінцівку, він був на навприсядки. І у нього було хороше взуття… Подивившись перший раз, я розумію, що воно живе і можна боротися за ногу". За спиною лікаря – знімки правої ноги Петра, на яких немає п'яти. Її доведеться відростити, як це зробили, наприклад, іншому пацієнту.

Нову кістку створять з клітин пацієнта. Їх уже взяли і процес росту розпочався. Це інноваційна технологія, яка допомогла вже більш як 40 військовослужбовцям. Проект "Біотех-реабілітація" втілюють волонтери "People's Project".

Координатор центру волонтерів Максим Рябоконь каже, що для Петра вже зібрали гроші на перший етап лікування: "Завдяки підтримці людей забезпечили перший піветап його лікування. До цього долучилася одна фірма, яка перерахувала 100 тис. грн. Просили їх не називати. І на картці дівчини Петі було зібрано майже 200 тис. грн. І ще ми зібрали близько 300 тис. грн на лікування Петі".

Загальна необхідна сума для повного одужання Петра – 800 тис. грн. Гроші збирають на Інтернет-порталі Центру волонтерів "People's Project". Там і публікують детальний звіт про використання благодійних внесків. З часу лікування у Петра, після переведення до приватної клініки, вже є прогрес – почав відчувати пальці.

Військовий, який на фронт пішов добровольцем, взявши академічну відпустку, мріє після одужання довчитися в університеті Шевченка і отримати ступінь магістра за спеціальністю "Високі технології". 

Даря Феденко, Сергій Клименко, "5 канал"

Сторінка Петра на People's Project, де можна зробити внесок: посилання.

Попередній матеріал
Випробування Парижем: як новачок Ан-132 французький авіасалон підкорював
Наступний матеріал
Бутівка. Одна ніч на передовій
Loading...