Twitter / The Nobel Prize

Нобелівську премію миру отримала Міжнародна кампанія з заборони ядерної зброї

Організація здобуває нагороду за свої зусилля привернути увагу до катастрофічних наслідків, до яких призводить будь-яке використання ядерної зброї

Нобелівську премію миру в 2017 році отримала Міжнародна кампанія із заборони ядерної зброї (ICAN). Премію присудили за "привернення уваги до катастрофічних наслідків використання ядерної зброї", передає "5 канал".

До складу Кампанії входять неурядові організації з майже 100 країн світу. У Нобелівському комітеті відзначили, що таким чином хочуть змусити ядерні країни почати переговори щодо відмови від ядерних боєголовок. Нині у світі їх налічується близько 15 тис. Церемонія оголошення традиційно відбулася в Осло. Нобелівська премія миру – єдина з шести, яку вручають у Норвегії. Таким був заповіт засновника премії Альфреда Нобеля. Загалом цього року на Нобелівську премію миру було номіновано 318 кандидатів.

"Нобелівською премією миру 2017 року ми нагороджуємо Міжнародну кампанію з заборони ядерної зброї. Організація здобуває нагороду за свої зусилля привернути увагу до катастрофічних наслідків, до яких призводить будь-яке використання ядерної зброї, кризи щодо використання будь-якого її виду. А також за свої новаторські зусилля, спрямовані на заборону такого озброєння", – зазначила голова Норвезького Нобелівського комітету Беріт Рейс-Андерсен.

"Ми не очікували отримати таку нагороду, спочатку навіть подумали, що це якийсь жарт. Це справжня честь для нас. Дуже важливо посилати у світ сигнали щодо ядерного роззброєння. Ці зусилля тривають від 1945 року. Звісно, позбутися цієї зброї за одну ніч не можливо. Однак ми працюємо над договором, за яким буде важче виправдовувати використання ядерної зброї, і який також тиснутиме на держави, які її мають", – заявила виконавчий директор ICAN Беатріс Фіхн.

Дивіться також фотогалерею:

Імітація запуску ядерної ракети: Макрон спустився під воду на атомній субмарині – фотозвіт

Спуск Макрона на 'Ле Террібль'
/
Спуск Макрона на 'Ле Террібль'
/
Спуск Макрона на 'Ле Террібль'
/
Макрон на 'Ле Террібль'
/
Макрон на 'Ле Террібль'
/
АПЧ 'Ле Террібль'
/

Попередній матеріал
"Подаруй життя герою": лікарня ім. Мечникова оголосила День донора
Наступний матеріал
Лисенко: У Зайцевому та Майорську сталося кілька інтенсивних перестрілок між ЗСУ та окупантами – застосовано бронетехніку
Loading...