Федеріка Могеріні
Федеріка Могеріні haaretz.com

Могеріні: Росія проводить масовану мілітаризацію Азовського моря

На сайті "5 каналу" можна переглянути повне відео дебатів в Європарламенті щодо ситуації в Азовському морі

Російська Федерація проводить масовану мілітаризацію Азовського моря. Про таке заявила високий представник ЄС із питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні під час виступу перед депутатами Європарламенту у вівторок, 23 жовтня. 

"Мілітаризація Азовського моря – ні в чиїх інтересах, і це лише може дестабілізувати крихку ситуацію у сфері безпеки в регіоні Чорного моря", – зазначила Могеріні. 

За її словами, в регіоні спостерігається нарощування військового потенціалу як з боку Росії, так і з боку України. Водночас, пов'язане з Азовським Чорне море є "морем європейським", тож ЄС не хоче бачити посилення будь-якої військової присутності в цьому регіоні.

"Ми продовжимо добиватися поваги до міжнародного права і конвенцій, а також підтримувати Україну в цих важких обставинах", – зазначила високий представник ЄС.

Повне відео дебатів в Європарламенті щодо ситуації в Азовському морі – дивіться далі: 

Нагадаємо, раніше у Мінінфраструктури вже заявили, що Україна зазнає збитків у сотні мільйонів гривень через свавілля РФ в Азові. І це лише прямі збитки. Зокрема, фіксується зменшення заходів у порти Маріуполя і Бердянська на 10%. До того ж 15 серпня в ефірі "5 каналу" Георгій Тука заявив, що Росія почала дзеркальні дії в Чорному морі

Попередній матеріал
Портніков про ціну на газ: "Ми весь час намагаємося відрізати кішці хвоста по шматочку"
Наступний матеріал
Вибір-1994 та "розплата бідністю за бажання халяви": Портніков розповів про початок "газової епопеї"
Loading...