Олег Слободян
Олег Слободян 5 канал

"Цікава ситуація": Росія змінила тактику дій в Азовському морі – ДПСУ

Окупанти взялися ставити на якір судна третіх країн, аби вони могли вільно заходити до російських портів і з великими складнощами – до українських

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян розповів, до яких провокацій нині вдаються російські прикордонники в акваторії Азовського моря і як саме змінилася їхня тактика дій.

"Статус Азовського моря, мабуть, не має прецедентів у світі. Це, дійсно, вважається внутрішнім морем двох держав і будь-яка країна може вільно пересуватися по акваторії, оглядати судна, якщо є найменша підозра, що судно може перевозити або заборонені предмети, або займається якоюсь незаконною діяльністю. Дійсно, Російська Федерація намагалася діяти так, щоб не порушувати цей договір від 2004 року. Десь, на межі фолу. Хоча, якщо подивитися під лупою і детально вивчити, то, звісно, порушення знайдуться", – пояснив Слободян складне становище України в Азовському регіоні.

Він  продовжив: "Але останнім часом вони змінили тактику – максимально довго затримують іноземні судна, які йдуть в українські порти, на Азовському морі перед Керченською протокою, не даючи їм дозвіл на прохід Керченською протокою. Вони їх ставлять на якір, і судна змушені там стояти два-три-пять, а то і сім днів – чекати дозвіл на проходження Керченською протокою".

За словами речника ДПСУ, йдеться переважно про судна третіх країн, суб'єкти зовнішньо-економічної діяльності.

"Звісно, там є і українські судна. Виходить цікава ситуація, коли ті судна, які йдуть в російські порти на Азовському морі, вільно проходять, без затримок, а всі судна, які йдуть в українські порти, змушені стояти по кілька днів. Але насправді Керченська протока також є протокою, рішення про проходження якої приймає дві сторони – і Україна, і Росія. Так було до анексії Російською Федерацією Криму", – зазначив Слободян. 

Продовження розмови – далі у відео: 

Як повідомлялося, для відсічі агресору на Азовському морі вже до кінця року постане база ВМС України.

Нагадаємо, раніше у Мінінфраструктури вже заявили, що Україна зазнає збитків у сотні мільйонів гривень через свавілля РФ в Азові. І це лише прямі збитки. Зокрема, фіксується зменшення заходів у порти Маріуполя і Бердянська на 10%. До того ж 15 серпня в ефірі "5 каналу" Георгій Тука заявив, що Росія почала дзеркальні дії в Чорному морі.  

Дивіться також фотогалерею: 

Стрільби в негоду та затримання судна-порушника: як в Азовському морі проходили навчання прикордонників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Катери класу Island: що отримає Україна та скільки витратить на обслуговування суден
Наступний матеріал
Слободян: Хто контролює Керченську протоку – той контролює Азовське море
Loading...