Торгові судна-порушники у Криму
Торгові судна-порушники у Криму Вlackseanews.net

Гопко: Чому б НАТО не затримувати російські судна, які йдуть через Босфор

Такі дії цілком можливі з боку країн-членів Альянсу, які можуть підтримати Україну у боротьбі проти свавілля Кремля

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко розповіла, що робить і має робити Україна у відповідь на блокаду Азовського моря агресором.

"Один законопроект уже поданий. Це питання пріоритизації. Ми такі документи робимо пріоритетними. Ми побачили зараз заяви спікера парламенту, прем'єра, секретаря РНБО, дуже гучне завдання від Президента до МЗС. Парламент розглядав це питання як у закритому режимі на комітеті, так і на засіданні. Рух пішов. Тепер важливо цей рух скоординувати і досягнути конкретного результату – законодавчо посилити себе, ухвалити закон про територіальне море", – зазначила Гопко.

Вона також додала, що вже у перший тиждень листопада парламент "цілком може такий закон ухвалити, тому що це давно очікуваний крок". 

"Друге питання – більша комунікація з нашими партнерами, мобілізація наших партнерів. Крім того, що ми постійно возимо на схід делегації та показуємо їм гарячі фази війни, так само можна і на Азовське море. Один з візитів наприкінці серпня – представник Держдепартаменту, енергетичний відділ, відвідав цю територію для того, щоб потім були відповідні заяви", – уточнила голова парламентського комітету. 

Ганна Гопко наголосила:

"Треба думати економічно – що робити, якщо ця блокада триватиме? Можливо, просити країни-члени НАТО, щоб вони так само перевіряли російські судна, які йдуть через Босфор, через Чорне море. А чому не затримувати їх на 10-20-30 днів чи місяць, як це вони роблять з нашими чи іноземними суднами? Так ми зможемо показати Росії, що ми можемо їм у відповідь через наших партнерів, які солідарно підтримують, забезпечити такий крок". 

Як інформував 5.UA, 16 липня Президент Петро Порошенко заявив: нинішня поведінка росіян щодо огляду та блокування входження кораблів в українські порти на Азовському морі може свідчити про наміри РФ здійснити військові атаки на Маріуполь.

15 серпня Росія почала дзеркальні дії в Чорному морі

Дивіться також фотогалерею: 

Стрільби в негоду та затримання судна-порушника: як в Азовському морі проходили навчання прикордонників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Одеський суд арештував гонщика, винного у кривавій ДТП
Наступний матеріал
Україна не матиме збитків через скасування потягів до РФ – Омелян пояснив чому
Loading...