Георгій Тука
Георгій Тука 5 канал

"Конвоювання кораблів, що прямують у порти України": Тука про можливий сценарій деблокади Азову

Один із можливих нині сценаріїв – звернення до Радбезу ООН із проханням застосувати конвоювання тих кораблів, які прямують в українські порти

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука пояснив, що робить Україна для деблокади Азовського моря.

"Є різні трактування і сценарії. Цим мають займатися фахівці з Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ. Я маю на увазі ці правничі функції та дипломатичні, в тому числі позови до міжнародних інстанцій. Це ж не функція нашого міністерства (МінТОТ – ред.) і не функція Міністерства оборони", – зазначає Тука.

Водночас, заступник міністра повідомив:

"Разом із тим, наскільки мені відомо, тривають діалоги і обговорення з нашими європейськими та американськими партнерами щодо можливостей застосування сили до Російської Федерації. Один із можливих сценаріїв – звернення до Радбезу ООН із проханням застосувати конвоювання тих кораблів, які прямують в українські порти. Наприклад, кораблі НАТО під мандатом ООН конвоювали біля узбережжя Сомалі. Тому нічого неможливого не існує, але питання не розв'яжеться за тиждень чи місяць". 

Водночас, Тука каже, що справа може затягнутися на роки.

"Ніхто не каже, що це дуже просто. Це надовго ми отримали цей геморой від російського "порєбріка", набагато років наперед. Так, це справа на роки. Не існує механізму, щоб завтра раз – і розв'язати це питання. Що, до ядерної війни дійти таким чином?" – запитує заступник міністра.

Продовження розмови дивіться тут: 

Нагадаємо, 15 серпня в ефірі "5 каналу" Георгій Тука також заявив, що Росія почала дзеркальні дії в Чорному морі

Дивіться також фотогалерею: 

Стрільби в негоду та затримання судна-порушника: як в Азовському морі проходили навчання прикордонників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"БлогПост": про доктора Комаровського та його мрії порибалити з Путіним
Наступний матеріал
Поїли в'яленого ляща: в Харкові від ботулізму помер чоловік
Loading...