Леонід Кучма
Леонід Кучма відкриті джерела

Вибір-1994 та "розплата бідністю за бажання халяви": Портніков розповів про початок "газової епопеї"

Ціна на газ була зашморгом на шиї української економіки та українських громадян ще 20 років тому

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" журналіст Віталій Портніков пояснив, чому демонополізації ринку газу в Україні не сталося і хто в цьому винен.

"Чому не сталося? Бо українці підтримали непроведення реформ у власній країні. 1994-го року були позачергові президентські вибори. Одним із головних козирів Леоніда Кучми, який переміг на цих виборах, були його особисті стосунки з президентом Росії Борисом Єльциним, прем'єр-міністром Віктором Чорномирдіним, які лобіювали його обрання на посаду президента, сподіваючись що він навзамін домовиться з ними щодо Чорноморського флоту. Їхня мета була – залишити російську військову базу, яка допоможе потім окупувати Крим. Вони всі свої питання вирішили. Щоправда, не відразу. А потім шантажували Кучму, зокрема і ціною на газ", – пригадав Портніков.

Він продовжує: "Кучма розповідав, що коли він стане президентом, буде дешевою ціна на газ не тільки для громадян, а й для промисловості. 1994-го року я попереджав громадян України, що це зашморг на шиї української економіки та українських громадян, – ця халява. Але оскільки халява для цих людей була національним інтересом, їм було по 20-30-40 років, коли вони голосували, то зараз ці люди розплачуватимуться бідністю за власне бажання халяви".

Більше подробиць – у відео: 

Попередній матеріал
Могеріні: Росія проводить масовану мілітаризацію Азовського моря
Наступний матеріал
Українська мова: Учитель року 2018 розповів, чому діти можуть не сприймати учителів
Loading...