газ
газ bigmir.net

Економіст: Ціни на газ мали би зрости вдвічі, тому нове підвищення – не останнє

В Україні є така традиція – розтягувати задоволення. Ціну на газ все одно доведеться підняти до ринкової

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" економіст Сергій Фурса поянив, чи чекати українцям підвищення ціни на газ 23,5% і від чого це залежить.

"Якщо ми хочемо повністю розв'язати проблему, щоб політика більше не впливала, то ми маємо підняти до ринкової ціни. Після останніх підвищень для промисловості, це означало би підвищення вдвічі. Має бути одна-єдина ціна по країні – без дотацій. Зараз та різниця, яка є, утворилася через те, що держава дотує тих, хто споживає газ. Це ненормально, бо держава дотує як тих, хто потребує, так і тих, хто цього не потребує. Плюс – держава спонукає до більшого споживання тих, хто не потребує. Наприклад, якщо у вас великий будинок, ви багато споживаєте і держава вас, виходить, дотує ще більше", – розповідає Фурса.

Він зазначає: ціни все одно доведеться підняти до ринкових, адже цього вимагає співпраця з МВФ.

"Якщо ми хотіли би розв'язати цю проблему, мали би підняти ціну вдвічі. Я розумію, що вибори, і уряд волів би взагалі не піднімати ціну. Незважаючи на це, коли уряд Гройсмана прийшов, вони тоді підняли ціни вдвічі. І жодних протестів не було, тому що є субсидії. Механізм субсидій захищає тих, для кого це боляче, а ті, хто може платити – нехай платять цю суму. Тому це підвищення так чи інакше не останнє. Ми нікуди не дінемося від МВФ на найближчі роки три, а може і більше. Тому ціна буде підвищена до ринкової. Але просто в нас така традиція – розтягування задоволення", – зазначає економіст. 

Детальніше – дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею:

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Суд у справі "тітушковода" Крисіна перенесли – не прийшов потерпілий
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" з Володимиром Омеляном на "5 каналі" – завершено
Loading...