Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.
"Ринкова ціна – це не лише економічно обґрунтована, а й підйомна для споживача. І оце узгодження цін між постачальниками і споживачем зараз не відбувається. Немає механізмів узгодження цін. Адже те ж саме "Укргазвидобування" – провідний український видобувник газу – розраховує, за якою ціною ця компанія може реалізовувати газ населенню з урахуванням відповідної інвестиційної складової – грошей, що потрібні на розвиток. Так ось, з урахуванням всього цього ціна може бути значно нижчою. І це підтверджують розрахунки самого "Укргазвидобування". Тоді як НАК "Нафтогаз Україна" стверджує, що вся ціна має бути ринковою, розуміючи під цією ринковістю ціну паритету імпорту. Тобто ті самі 13,30 (грн за кубометр – ред.) чи навіть більше за газ".
Він також додав: "У нас реформування на газовому ринку відбулося лише за рахунок встановлення економічно обґрунтованої ціни, при цьому інтересами споживача нехтували. Нехтували й тим, що ця ціна має бути прозорою і зрозумілою кожному, щоб усі розуміли, куди йдуть ті кошти, які виставляють як економічно обґрунтовану ціну".
Рябцев також зауважив, що та ціна, за якою зараз населення отримує газ, істотно нижча, ніж, так би мовити, економічно обґрунтована.
"Це означає, що хтось має відшкодовувати НАК "Нафтогаз Україна", як об'єкту господарювання, ті збитки, які він несе, коли продає населенню газ нижче, аніж економічна обґрунтована ціна. Це компенсується з бюджету України", – роз'яснив експерт.
Нагадаємо, вчора, 1 жовтня 2018 року, лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко на Погоджувальній Раді заявила, що НАК "Нафтогаз України" необхідно усунути від посередницької діяльності на ринку природного газу, але як юридична особа він має залишатися, поки Росія не сплатить останню копійку свого боргу". На це в "Нафтогазі" сказали, що Тимошенко двічі була прем'єр-міністром і співпрацювала з ними і не розформувала. А прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що виступає проти ліквідації "Нафтогазу України". Бо "Газпром" має перерахувати Україні 2,6 млрд доларів, а ліквідація "Нафтогазу" ліквідує і сам борг.
Дивіться також фотогалерею за темою:
"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО













