Споживання газу
Споживання газу Depositphotos

Гройсман розповів, якою має бути реальна ціна на газ для населення

  Прем'єр сказав, що в МВФ розуміють, які в українців реальні доходи, тому переговори відбуваються конструктивно

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розраховує досягти угоди з Міжнародним валютним фондом про підвищення ціни на газ для населення з урахуванням реальної економічної ситуації в Україні та реальних доходів громадян. Про це він заявив під час ефіру на одному з телеканалів, пише УНІАН.

  "Ми зараз проводимо переговори з МВФ, і ці переговори йдуть конструктивно. Я бачу у них (МВФ – Ред.) розуміння реальної ситуації, реальної економічної ситуації, вони оцінюють реальні доходи людей. Ми розраховуємо на те, що буде відповідне розуміння і ми зможемо з мінімальними втратами вийти з цієї ситуації", – сказав Гройсман. Він підтвердив, що сьогодні ціна газу для населення на 60% нижча за ринкову вартість палива, проте зазначив, що уряд не допустить такого різкого підвищення ціни.

  "Таке підвищення в 60% я не допущу. З іншого боку, я розумію, що будь-яке підвищення, яке може статися, це вимушений захід, і нам потрібно людей додатково захистити. Тому ми зараз працюємо над тим, щоб покращувати систему субсидій", – сказав прем'єр.

  Як повідомляв 5.UA, для продовження співпраці з МВФ Україна має переглянути державний бюджет для його відповідності цільовим показникам дефіциту в рамках програми співпраці та забезпечити перехід до ринкового механізму формування цін на газ для населення. Поточна програма України і МВФ обсягом 17,5 млрд дол., із яких Україна отримала 8,7 млрд дол., завершується навесні 2019 року.

  У 2018 році Національний банк і Міністерство фінансів розраховують в рамках цієї програми отримати 1,9 млрд дол. Ціна газу для населення становить 4942 грн за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, - 6958 грн за тисячу кубометрів. Водночас Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" з 1 жовтня підвищила мінімальні ціни на газ для промспоживачів на 9,7% – до 13439 грн за тис. куб. м.

  Попередній матеріал
  VoxUkraine: "Новий економічний курс" є міксом плагіату, самоплагіату, неіснуючих джерел і помилок
  Наступний матеріал
  Пішов із життя відомий радянський артист

  "Уряд допоможе": Гройсман пообіцяв гарячу воду для киян до кінця тижня

  Вдарить по ВВП: у "Нафтогазі" підрахували збитки України від будівництва "Північного потоку-2"

  "Зацікавлені розв'язати проблему": Коболєв повідомив, коли буде угода з "Київтеплоенерго"

  "БлогПост": Навіщо Тимошенко хоче ліквідувати "Нафтогаз"

  Палій пояснив, навіщо Тимошенко пішла на відверто проросійський крок щодо "Нафтогазу"

  Кабмін відтермінував підвищення цін на газ для населення