Скріншот відео

КМДА не проголосувала за рішення щодо боргу "Київенерго": секретар виніс пропозицію керівникам фракцій

Йдеться про рішення, за яким новостворене підприємство "Київтеплоенерго" має сплатити частину заборгованості "Київенерго"

Київрада так і не проголосувала за спірний проект рішення щодо заборгованості перед НАК "Нафтогаз" за спожитий населенням газ. Щоби дійти компромісу, секретар Київради закрив засідання та запропонував провести погоджувальну раду з керівниками усіх фракцій.

Відповідно до проекту рішення, новостворене підприємство "Київтеплоенерго" має сплатити частину заборгованості "Київенерго", а це понад два з половиною мільярди гривень. Саме стільки населення заборгувало за спожитий раніше газ.

"2,6 мільярда – це борги, які забезпечені дебіторською заборгованістю, які планують передати в тому числі нам. Це ті борги, які ми зможемо погасити не з нашого тарифу, а з боргів, які напрацьовані за час роботи "Київенерго". Тобто на людей, які не мають стосунку до боргів, це не вплине", – пояснив т.в.о. директора КП "Київтеплоенерго" В'ячеслав Бінд.

За словами автора документа, заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, на такий крок місто вимушене піти після складних трихсторонніх переговорів між урядом, столичною адміністрацією та "Нафтогазом". Чиновник додав: столиця і надалі продовжує закуповувати комерційний газ для підтримання роботи ТЕЦ-5.

"Місто говорить про можливість розглядати відповідальність за борг, який складається тільки з боргу населення та інших споживачів за спожитий газ і ніяких штрафів та пені. На кожен період укладається контракт, де підприємство продовжує закуповувати газ, але у мінімальних обсягах. Сьогодні вся генерація міста відключена, працює лише один блок на ТЕЦ-5", – заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Як повідомляв 5.UA, 19 липня Господарський суд Києва не задовольнив заяви "Київенерго" про заміну боржника у справі щодо заборгованості перед НАК "Нафтогаз-України" на комунальне підприємство "Київтеплоенерго".

Як розповів глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв, укласти договір на постачання газу НАК "Нафтогаз-Україна" не може через великі борги, які "Київтеплоенерго" досі не визнало. "Київтеплоенерго" – це комунальне підприємство, за яке несе відповідальність КМДА. Компанія була створена з нуля. І в цю компанію з компанії "Київенерго" були передані теплогенеруючі активи. Ахметов передав активи – це майно (котельні, трубопроводи), а боргові зобов’язання повинні перейти згідно з буквою закону.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
"Історична година": Червоний терор та все, що з ним пов'язано

"Нафтогаз" підвищить ціни на газ для промисловців

Уряд продовжив чинні ціни на газ

Довела усьому світові, на що спроможна: Україна вже 1000 днів не купує газ у РФ

"БлогПост": про блакитне паливо, Фірташа та його облгази

Гройсман: Хто зекономив газ узимку – отримає грошову компенсацію

Зростання ціни на газ для населення є неминучим – Гройсман