Гаряче водопостачання

Коли та за якої умови: у КМДА назвали дату повернення гарячої води киянам

У вересні місто таки планує офіційно підписати угоду із "Нафтогазом" щодо постачання блакитного палива

Для розв'язання конфлікту з "Нафтогазом" КМДА просить уряд виділити для "Київенерго" близько 730 млн грн субвенції на погашення різниці у тарифах. Про це під час брифінгу повідомив заступник голови столичної адміністрації Петро Пантелеєв. Йдеться про частину боргу, який компанія має сплатити за газ.

Зі свого боку, це дозволить місту укласти договір про постачання блакитного палива між новоствореним комунальним підприємством "Київтеплоенерго" та НАК "Нафтогаз України".

За словами Пантелеєва, це питання Кабінет Міністрів має розглянути на засіданні у середу, 29-го серпня. Якщо рішення буде позитивним, то вже 15-16 вересня Київ може підписати угоду з "Нафтогазом". Тоді ж місто зможе відновити гаряче водопостачання та належно підготуватися до опалювального сезону.

"Заборгованість "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз" – близько 3,3 млрд грн. Заборгованість споживачів перед "Київенерго" – близько 2,6 млрд грн. В той же час є зобов'язання держави перед "Київенерго" – це різниця в тарифах за минулі періоди – в обсязі 729 млн грн. Погашення державних зобов'язань перед "Київенерго" дасть змогу вирішити питання балансування боргів і списання штрафних санкцій", – заявив заступник голови КМДА.

Нагадаємо, конфлікт Києва з "Нафтогазом" виник через те, що місто відмовилося брати на себе мільярдні борги "Київенерго". Сплатити їх, на думку НАК, має нове комунальне підприємство "Київтеплоенерго", як того вимагає закон "Про теплопостачання". У ньому ідеться, що договір на постачання пільгового газу "Нафтогаз" може укласти з новим управителем майна лише у разі прийняття ним заборгованості за поставлений раніше газ.

Водночас Господарський суд столиці дозволив Києву не платити гроші за блакитне паливо, які заборгувало "Київенерго". Юристи якого твердять – місто розірвало договір з їхньою компанію, тож саме воно і має погасити заборгованість перед "Нафтогазом". У Київській адміністрації такі вимоги вважають незаконними.

Попередній матеріал
У Генштабі ЗСУ назвали єдину причину Іловайської трагедії
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" в ефірі "5 каналу" – відео