ТЕЦ-5 у Києві
ТЕЦ-5 у Києві 5 канал

Відключень не буде: Київ закупив газ у приватного постачальника – подробиці

Принаймні протягом місяця жителям міста не варто перейматися загрозою відключення ТЕЦ-5 або ТЕЦ-6 – хоча й такий варіант розвитку подій КМДА та Кабмін відпрацювали

Дві столичні ТЕЦ – п'ята й шоста, а також сміттєспалювальний завод "Енергія" перейшли в управління від "Київенерго" до комунального підприємства "Київтеплоенерго". Роботу п'ятої теплоелектроцентралі призупиняти не довелося, оскільки місту вдалося залагодити проблему із нестачею блакитного палива. Про це повідомив міський голова Віталій Кличко під час відвідин однієї з ТЕЦ.

Після передачі на баланс міста ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 у КП "Київтеплоенерго" запевнили, що в жодному разі зупиняти теплоелектроцентралі поки що не будуть. У вівторок, 31-го липня, до пізньої ночі тривали перемовини в Адміністрації Президента між головою НАК "Нафтогаз" та чільником міста, щодо того, де ж столиці взяли паливо. Результати – позитивні, за згодою Київ закупив понад 18 млн куб. м газу в приватного постачальника. Очікується, що цього блакитного палива вистачить принаймні на місяць, поки не буде завершена судова тяганина щодо боргу.

ТЕЦ-5 забезпечує шість районів Києва, а наймолодша ТЕЦ-6 – третину міста. На останній зараз проводять регламентні роботи.

Втім, у КМДА визнали, що готувалися до можливого відключення теплоелектроцентралей. Головною загрозою назвали збій електрики, тим паче, коли через спеку більшість жителів користується кондиціонерами. Також ризик підвищувала й нещодавня негода.

"Розробили дорожню карту разом із Кабінетом Міністрів, як ми рухаємося протягом місяця. Наразі маємо доручення про закупівлю комерційного газу на ринку. Ми це зробили. Дуже важливо, що ми не допустили зупинки ТЕЦ-5", – відзвітували заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Попередній матеріал
Через знайдену гранату: на столичному Подолі перекрили кілька вулиць
Наступний матеріал
В Італії викрили організацію, що вербувала проросійських найманців на Донбас
Loading...