Скріншот відео

Засідання Київради після канікул: як депутати вирішували, хто має платити борг "Нафтогазу"

Сесію вирішили розпочати з години запитань до міського голови – Віталія Кличка запитали, чому місто має сплачувати борги, які залишило по собі "Київенерго"

Питанням боргів "Київенерго" сьогодні, 5 вересня, переймалися і в Київраді. Там уперше зібралися після літніх канікул, щоби розглянути проект рішення, за яким частину заборгованості – а це понад два з половиною мільярди гривень, має взяти на себе місто. Це спричинило неабияку дискусію серед обранців.

На засіданні зібралися 73 депутати зі 120. Сесію вирішили розпочати з години запитань до міського голови. Віталія Кличка запитали, чому місто має сплачувати борги, які залишило по собі "Київенерго". Голова фракції "Свобода" в Київраді Юрій Сиротюк назвав таке рішення неприйнятним і наголосив, що борги приватної компанії не має погашати комунальна громада.

Голова фракції "Батьківщина" Володимир Бондаренко висловив переконання, що відсудити повністю суму боргу не вдасться.

На це Віталій Кличко відповів, що місто чотири місяці виборювало право, аби якось розв'язаноти питання щодо заборгованості з "Нафтогазом" і, за його словами, якщо на початку травня йшлося про 5 млрд грн – то сьогодні ця сума становить 2,6 млрд штрафів і пені. За словами Віталія Кличка, саме стільки заборгувало населення за спожитий газ, отже, саме Київ повинен за нього розраховуватися.

"Пропозиція була абсолютно проста і зрозуміла: ми готові говорити про заборгованість, але ми ні в якому разі не можемо погодитися на штрафи і пені, які становлять понад 1,2 млрд за діяльність приватної компанії і які хочуть перекласти на Київ", – пояснив Кличко.

Водночас заступник міського голови Петро Пантелеєв зазначив: якщо зараз ці кошти не сплатити – зриву опалювального сезону не оминути. Нині, наголосив чиновник, ці питання розглядають на судових засіданнях.

До розгляду рішення стосовно боргів депутатський корпус так і не дійшов. Проект щодо заборгованості не підтримують також "Єдність" та "Самопоміч".

Як повідомляв 5.UA, 19 липня Господарський суд Києва не задовольнив заяви "Київенерго" про заміну боржника у справі щодо заборгованості перед НАК "Нафтогаз-України" на комунальне підприємство "Київтеплоенерго".

Попередній матеріал
Неймовірні витвори: голландський художник створює скульптури, які рухаються за допомогою вітру – відео
Наступний матеріал
На 80% жителі ОРДЛО впевнені, що Захарченка ліквідував Кремль – Лисянський

"Газпром" уже винен 100 млн дол. за невиконання рішення арбітражу: інтерв’ю з комерційним директором "Нафтогазу"

Борг росте: який штраф виплатить "Газпром" за ігнорування судового рішення

"Нафтогаз" підвищить ціни на газ для промисловців

Уряд продовжив чинні ціни на газ

Довела усьому світові, на що спроможна: Україна вже 1000 днів не купує газ у РФ

В Україні боржникам заборонили перереєстрацію і зняття з обліку авто