'Новий економічний курс' Юлії Тимошенко
'Новий економічний курс' Юлії Тимошенко vox ukraine

VoxUkraine: "Новий економічний курс" є міксом плагіату, самоплагіату, неіснуючих джерел і помилок

401 сторінка "Нового курсу" Юлії Тимошенко – це постійні випадки плагіату та самоплагіату, посилання на недійсні або неіснуючі джерела та довільне трактування результатів закордонних досліджень

Ще 21-го вересня Юлія Тимошенко гучно презентувала свою економічну програму. Вона була названа "Новим економічним курсом України" і, вочевидь, слугуватиме орієнтиром, ба навіть планом дій у випадку, якщо лідерка "Батьківщини" переможе на президентських виборах 2019 року.

Редакційна колегія проекту VoxUkraine прочитали увесь "Новий курс" і виявили на 401 сторінці – випадки плагіату та самоплагіату, посилання на недійсні або неіснуючі джерела та довільне трактування результатів закордонних досліджень.

"Опис наявних в Україні проблем авторам удався набагато краще, ніж пропозиції з їх вирішення. До того ж, програма насичена суперечностями… Головна з них — очевидна несумісність значного зниження податкового навантаження та підвищення державних видатків", – наголошується у матеріалі аналітичної платформи.

Зазначається, що хоча у документі згадується кілька необхідних джерел фінансування, проте "запропонована схема кредитування за підтримки НБУ фактично означає емісію гривні та стане загрозою макроекономічній стабільності".

Далі наводяться кілька прикладів плагіату та помилок "Нового курсу", який, якщо придивитися уважніше, виявляється не дуже вже й новим.

Так, розділи щодо банків та монетарної політики (7,8,18,19) майже повністю переписані зі "Стратегії розвитку банківської системи" (2016 року) комітету ВР з питань фінансової політики.

Скрішот з лонгріду VoxUkraine
Скрішот з лонгріду VoxUkrainevox ukraine

Скрішот з лонгріду VoxUkraine
Скрішот з лонгріду VoxUkrainevox ukraine

Розділ 23 (земельні відносини) — без малого скопійована доповідь 2017 року аналітичного центру "Оптіма". Автори додавють: "Зміст цього розділу також залишає бажати кращого — це традиційна "лякалка" про те, що в разі відкриття ринку сільгоспземлі Україну спіткає доля Мадагаскару".

"Технологічні уклади"

Говорячи про глобальні тенденції, автори "Нового курсу" звертаються до теорії технологічних устроїв (проте називають їх "технологічними укладами" – це калька з російської). Ця теорія популярна саме серед російських економістів. А один з авторів так званої теорії шостого економічного устрою Сергій Глазьєв — був радником Володимира Путіна та отримав медаль за "звільнення Криму та Севастополя".

Таблиця з тексту "Нового Курсу" – поширена в Інтернеті. А саме визначення "технологічних укладів" було просто узято з української сторінки "Вікіпедії".

Скрішот з лонгріду VoxUkraine
Скрішот з лонгріду VoxUkrainevox ukraine

Переваги відкритого банкінгу (с. 319-320) майже дослівно були скопійовані з сайту minfin.com.ua.

Скрішот з лонгріду VoxUkraine
Скрішот з лонгріду VoxUkrainevox ukraine

"Дуже цікавим" VoxUkraine назвали обґрунтування "нової" податкової системи – там зустрічають маніпуляції з дослідженнями, наведення даних "зі стелі", банальна брехня та пропозиції, що "фактично закриють двері Євросоюзу для України".

У резюме дослідження наголошується: "Глибший аналіз тексту міг би надати ще багато подібних знахідок. Проте вищенаведеного достатньо для того, щоб проілюструвати принаймні недбалість у написанні документа".

І як вишенька на торті, присутній постскриптум: "На с. 388 "Нового курсу" згадується "Комісія ООН під головуванням Харлема Брундтланда". На щастя, пані Ґру Гарлем Брунтланн ніколи не прочитає цей документ".

Попередній матеріал
МінТОТ створило модель миротворчої місії на Донбасі – фото
Наступний матеріал
Гройсман розповів, якою має бути реальна ціна на газ для населення
Теги: