Новий курс
Новий курс fraza.ua

Палій пояснив, навіщо Тимошенко пішла на відверто проросійський крок щодо "Нафтогазу"

  Юлія Володимирівна переслідує кілька цілей, каже політолог

  Громадськість здивована заявами Юлії Тимошенко про необхідність ліквідувати одразу після виборів НАК "Нафтогаз України". На думку українського політолога Олександра Палія, причини таких гучних слів лідерки "Батьківщини" дуже прозорі, а відповідь на запитання "Чому Тимошенко зважилась на такий крок?" лежить на поверхні.

  Палій каже, Тимошенко, вочевидь, вважає українців дурниками, що здатні вестися на відверті маніпуляції.

  Так, політолог каже, що Юлія Володимирівна переслідує кілька цілей. Зокрема, щоб на неї продовжував робити ставку російський президент Володимир Путін. Адже наприкінці 2019 року завершується дія газового контракту, підписаного ще прем'єркою Тимошенко з Путіним. Тепер же є можливість вдіяти чергову оборудку, аби заощадити певний кошт.

  Ще одним мотивом дій Тимошенко може бути намір дозволити російському "Газпрому" не сплачувати 2,6 мільярди доларів з відсотками по вже програній у Стокгольмі справі українському "Нафтогазу", а також не платити  12 мільярдів доларів за переплату за транзит. Цей позов нині розглядається у Стокгольмському арбітражі.

  Політолог Палій переконаний, що Юлія Тимошенко переслідує ще одну мету – прибрати до рук 18% доходів для бюджету України, які нині генерує "Нафтогаз", перетворити їх на збитки та перекласти фінансування корупції на українців.

  Нагадаємо, напередодні на прес-конференції Тимошенко пообіцяла ліквідувати "Нафтогаз", назвавши його "посередником, який не потрібен". Вона також додала, що "новообрана влада" дасть можливість завозити скраплений газ з одеського та миколаївського портів, тож природний газ отримають можливість завозити "всі, хто захоче".

  Попередній матеріал
  Геращенко обурилася заявами "російської генеральші" щодо Сенцова
  Наступний матеріал
  ЗМІ: Себастіан Курц збирається до Росії – про що говоритимуть із Путіним
  Loading...