Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська 5 канал

"Рейтинги страшні": Айвазовська розповіла, про що вони свідчать

Наразі в більшості кандидатів у президенти рейтинг коливається у межах 5-10%

В ефірі "Інформаційного дня" координатор виборчих програм ГМ "Опора" Ольга Айвазовська пояснила, про що свідчать мізерно низькі рейтинги кандидатів у президенти України.

"Я не пам'ятаю таких дрібних цифр, коли п'ять-сім, вісім кандидатів йдуть нога в ногу, а ми розуміємо, що є статистична похибка. Інколи, коли журналісти аналізують цифри, вони їх в абсолют виводять, насправді – ні. Якщо похибка 2,3%, то це +2,3% або –2,3% відповідно. А реальний результат може бути у межах 5%", – зазначає Айвазовська.

Вона також пояснює:

"Рейтинги страшні. Вони лише свідчать про те, що боротьба буде вкрай жорсткою, тому що коли відрив такий мінімальний, то всі засоби використовуватимуть кандидати та їхні штаби – добросовісні і не дуже. І, з одного боку, ми будемо бачити ярмарок марнославства на білбордах і в публічній рекламі, а з іншого – на жаль, підуть в народ із гречкою та іншими речами для того, щоб дотягувати рейтинг принаймні до другого туру.

Звичайно, накрутити за цей рахунок 30% неможливо, але сумарно – це копієчка до копієчки, відсоток до відсотка, які формуватимуть кінцевий результат. Але найголовніше – що все непередбачувано. І в цій каламутній воді будь-який чинник може виступити в ролі "чорного лебедя".

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" з Юрієм Бірюковим та Антоном Геращенком на "5 каналі"
Наступний матеріал
Бірюков назвав причину нового вибуху міномета "Молот" в ООС
Loading...