нафтогаз 5.ua

Чим займається "Нафтогаз України" і чи може зараз країна жити без цієї акціонерної компанії – відео

Україна взяла на себе зобов'язання змінити НАК "Нафтогаз України"

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

Він розповів: "Колись у 1998 році цю компанію створили як фінансовий концентратор і як фінансовий концентратор всіх активів держави в нафтогазовому комплексі. Тоді це мало сенс, бо розпорошені активі, розпорошений вплив держави не дозволяв реалізовувати ту політику, яку проводив уряд того часу. І це мало сенс, адже тоді якраз у всьому світі домінували вертикально інтегровані нафтогазові компанії, які поєднували в собі всі функції від видобутку нафти, газу з газовим конденсатом, аж до реалізації продуктів, які були вироблені з цього газу чи нафти чи газового конденсату".

Він продовжив: "Зараз ось така система вертикальної інтеграції потроху відходить і, відповідно до міжнародних зобов'язань, які взяла на себе Україна, ми маємо реформувати цю компанію в такий спосіб, щоб усі функції оцієї вертикальної інтеграції були одна від одної відокремлені. Саме так відбулося в усіх європейських країнах, і там зараз немає компанії, яка б займалася всім – від видобутку аж до реалізації видобутого чи то домогосподарствам, чи то комерційним підприємствам. Власне кажучи, ось намагання реформувати "Нафтогаз", воно простежується вже років із десять".

На запитання ведучої, що ж заважає реформувати "Нафтогаз України", експерт сказав: "Заважає якраз інтерес збереження ось такого фінансового концентратора. Адже будь-яка вертикально інтегрована компанія, я не кажу саме про "Нафтогаз України", ... вони є чорними скриньками, куди щось входить, а що з них виходить і що всередині відбувається – мало хто знає. Це дуже корисно, якщо, наприклад, фінансувати певні проекти політичні... І в цьому якраз інтерес збереження цієї компанії".

Він також додав: "Річ у тім, що ухвалення закону не розвязує проблеми… Зараз ми поки що маємо гуртовий ринок, на ньому більш як 200 компаній, в тому чисті й "Укрпошта" є гуртовим покупцем і продавцем газу. Так от, оцей сегмент створений, але не створений роздрібний сегмент. Бо немає можливості 100% обліку й контролю, які спожиті кожним домогосподарством, тобто кожним споживачем. І в цьому облгази зараз звинувачують НАК, НАК – облгази, уряд звинувачує обох. Тобто ніхто не хоче брати на себе відповідальність поставити питання руба і сказати, що от від завтра ми працюємо за новими правилами. Хотілося б, щоб хтось зсунув це з мертвої точки, але найімовірніше, інтереси зараз у тому, щоб зберегти статус-кво як у "Нафтогазу", так і в облгазах, так і в уряду. Бо треба брати відповідальність і звітувати, куди поділися мільярди кубометрів газу".

Нагадаємо, вчора, 1 жовтня 2018 року лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко на Погоджувальній Раді заявила, що НАК "Нафтогаз України" необхідно усунути від посередницької діяльності на ринку природного газу, але як юридична особа він має залишатися, поки Росія не сплатить останню копійку свого боргу". На це в "Нафтогазі" сказали, що Тимошенко двічі була прем'єр-міністром і співпрацювала з ними і не розформувала. А прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що виступає проти ліквідації "Нафтогазу України". Бо "Газпром" має перерахувати Україні 2,6 млрд доларів, а ліквідація "Нафтогазу" ліквідує і сам борг.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Парубій: Провокатори завозили на Майдан повій і бомжів, щоб заважати активістам
Наступний матеріал
Участь ГРУшника Чепіги у втечі Януковича підтвердив Аваков

Вдарить по ВВП: у "Нафтогазі" підрахували збитки України від будівництва "Північного потоку-2"

"Зацікавлені розв'язати проблему": Коболєв повідомив, коли буде угода з "Київтеплоенерго"

"БлогПост": Навіщо Тимошенко хоче ліквідувати "Нафтогаз"

Палій пояснив, навіщо Тимошенко пішла на відверто проросійський крок щодо "Нафтогазу"

Кабмін відтермінував підвищення цін на газ для населення

Рева повідомив, що буде з цінами на газ після 1 жовтня