Віталій Портніков
Віталій Портніков 5 канал

Портніков про ціну на газ: "Ми весь час намагаємося відрізати кішці хвоста по шматочку"

В Україні питання підняття ціни на газ до ринкового рівня гальмується насамперед небажанням політиків втрачати свій рейтинг

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" журналіст Віталій Портніков пояснив, чому українцям врешті-решт доведеться пережити ще одне значне зростання ціни на газ і чому зволікання уряду дорого обходиться нашому бюджету.

"В Україні всі ці процеси так тяжко відбуваються, тому що ми весь час намагаємося відрізати хвоста кішці по шматочку. Це триває і зараз, тому що коли прем'єр Володимир Гройсман говорить про те, що не буде більшого підвищення ціни на газ, то можливо, за часів його урядування і не буде. Але наступний прем'єр-міністр України змушений буде це знову продовжувати до того моменту, як ціна на газ для громадян і для підприємців не стане ринковою", – зазначає Портніков.

Він продовжує: "Є величезні спекуляції навколо того, що газ власного видобутку має бути дешевшим для населення. У Туркменістані він взагалі певний час був безкоштовним, що дозволяло і дозволяє утримувати в Туркменістані такий режим, який там є".

Утім, журналіст переконаний, що діяти потрібно рішуче. 

"Потрібно поступово, не звертаючи уваги на соціалістичні бажання громадян, підвищити ціну до ринкової. Звичайно, поступаючись при цьому своїм рейтингом. Проблема в тому, що в Україні політики мислять інакше, ніж західні, які це вже зробили", – визнає співрозмовник. 

За його словами, на Заході і навіть у сусідніх з Україною країнах політики не бояться втратити посаду, адже при цьому вони не пов'язані з фінансовими потоками та не мають бажання лобіювати інтереси друзів у владних колах. 

Більше подробиць – у відео: 

Нагадаємо, від 1 листопада 2018 року в Україні ціни на газ для населення зростуть на 23,5% замість потрібних 60%. Таким чином, нова ціна на газ для населення становитиме 8550 грн за 1 тис. кубометрів (з ПДВ).

Попередній матеріал
"Кендзьор": Павло Мовчан про наймогутнішу зброю в захисті держави – відео
Наступний матеріал
Могеріні: Росія проводить масовану мілітаризацію Азовського моря
Loading...