Міні-саміт Україна-ЄС
Міні-саміт Україна-ЄС president.gov.ua

Міні-саміт Україна-ЄС: про його унікальність і теми обговорень – включення з Брюсселя

Читайте по-русски
Українська делегація називає цю зустріч із європейськими політиками унікальною одразу з двох причин

У Брюсселі розпочався міні-саміт за участі керівництва Євросоюзу та України. Очолив офіційну українську делегацію Президент Петро Порошенко. У столиці Бельгії перебуває кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

Українська делегація називає цей міні-саміт з двох причин. Причина №1 – склад цієї конференції. За весь період відносин між Україною та ЄС українське питання ще ніколи не збирало трьох європейських президентів – керівника Європейської ради, Європейської комісії та Європейського Союзу. Такий формат зустрічі – унікальний для України.

Другу причину озвучив Петро Порошенко: "Саміт унікальний по часу, оскільки він відбувається за 10 днів до виборів. І це є абсолютно чіткий формат підтримки – не просто підтримки Порошенка, а підтримки України в наших євроінтеграційних прагненнях. Бо Україна зараз потребує цієї підтримки. Україна потребує підтримки, оскільки зараз визначальний для майбутнього України час".

Щодо тем, які просто зараз обговорюються за зачиненими дверима. Найперше сьогодні Київ хоче сьогодні почути від керівництва Євросоюзу дату майбутнього саміту Україна-ЄС. Друга тема – це санкції щодо Російської Федерації. А також підніматимуть питання енергетичної безпеки Європи та ролі України в ній.

Міні-саміт Україна-ЄС проходить напередодні саміту країн-членів Європейського Союзу.

 

Попередній матеріал
Ікони, золото, 300-річне Євангеліє: до дня народження Мазепи відкрилася унікальна виставка
Наступний матеріал
Тариф весняний: як Ляшко в похід на Кабмін війною ходив – "БлогПост"
Loading...