Вакцинація проти кору
Вакцинація проти кору 5 канал

На Львівщині розпочали масову вакцинацію проти кору – запрацювали мобільні пункти

Орієнтуються насамперед на школярів, які раніше не були вакциновані. В області таких нарахували понад 50 тис.

Масштабну боротьбу з кором розпочали на Львівщині. Там запрацювали мобільні пункти вакцинації. Спеціально підготовлені медики робитимуть щеплення у школах і медичних закладах.

В одній із дублянських шкіл біля медкабінету велелюдно. Тут вакцинують від кору учнів молодших і старших класів. Дітей перед щепленням оглядає лікар. Ін'єкції роблять за згоди батьків.

Другокласника Арсена на щеплення привела мама. Вперше хлопчика вакцинували в  рік. А от наступне щеплення у шість років батьки пропустили. Тепер не хочуть ризикувати здоров'ям сина: "Тільки щеплення дає захист. Усі роблять і ми маємо зробити. Тим паче, що у Львові багато хворіють на кір".

Старшокласник Северин Наконечний на щеплення прийшов із письмовим дозволом від батьків: "Я сам вирішив, бо в шість років мені не робили вакцину, тоді люди боялися. Я зараз уже вирішив зробити. Так правильніше".

В області працюють півсотні таких мобільних пунктів. Крім шкіл, працюватимуть і в медзакладах. Один із них – у сільській амбулаторії Давидівки.

"У шкоді було 164 дитини не щеплені. Тому ми проводили збори батьківські, де закликали дітей, які не щеплені, діти, які мали одну дозу КПК, тобто не був повністю комплекс проведений… І вже ми щепили 20, і ще 17 в суботу", – каже головний лікар давидівської амбулаторії Ірина Гнатів.

Загалом, масова вакцинація триватиме три тижні у 50 школах області. Вакцинуватимуть учнів, які раніше не отримали щеплень в один та шість років. Таких дітей нарахували майже 50 тис.

"В Україні наразі наявна достатня кількість вакцин. Сьогодні ми розпочинаємо розвезення додаткових доз. У Львівську область приїде до 70 тис. вакцин від кору, паротиту і краснухи виробництва Бельгії. Також наявні вакцини виробництва США. Всі вакцини якісні та безпечні, їх закуповує дитячий фонд ЮНІСЕФ", – звітує заступник міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина.

Після Львівщини масову вакцинацію проведуть на Закарпатті та Одещині. Там також фіксують найвищі показники із захворювання на кір. Загалом, за інформацією Міністерства охорони здоров'я, в Україні від початку року зареєстрували понад 22 тис. випадків захворювання.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Береза прокоментував повернення Мангера на роботу: "Інститут репутації" не працює взагалі"
Наступний матеріал
Зустріч Президента України з представниками громадськості – відео
Loading...

На Львівщині запустили мобільні пункти для вакцинації школярів

"Почуваєшся, наче в ресторані": як у їдальні львівської гімназії школярів вчать культури спілкування

У Києві зросла кількість хворих на кір: як це коментують лікарі

В Україні суд вперше виніс рішення у справі щодо булінгу: що це таке

У Києві зафіксували перший випадок смерті від кору: хто став жертвою недуги

"Ранок не з кави": як будили бабачиху Марусю і що вона навіщувала – ФОТО