Супрун
Супрун 5 канал

Ліцензування замість атестації: МОЗ пропонує нову систему допуску лікарів до практики

Читайте по-русски
Повноцінно система ліцензування запрацює після п’ятирічного перехідного періоду

У МОЗ презентували нову систему допуску лікарів до практики. Ліцензію видаватимуть на три роки і продовжуватиметься вона автоматично, якщо лікар підвищує свою кваліфікацію та не має скарг чи кримінальних проваджень.

Якщо лікар неналежно виконує свої обов'язки або не дотримується правил безперервного професійного розвитку, Ліцензійна рада може позбавити його ліцензії. Нові правила розробили в МОЗ після консультацій з лікарями та управлінцями у медичній галузі. Проєкт планують передати новому уряду. Далі його має затвердити Верховна Рада.

"Про персональний внесок, про персональну відповідальність не йшлося. Так само як з колгоспом, коли за врожай відповідає нібито весь колгосп, але насправді ніхто. Така колективна відповідальність. Ми впроваджуємо відповідальність персональну. Кожен лікар, кожна лікарка відповідає за свої дії, за свою ділянку роботи", – повідомив заступник міністра МОЗ Олександр Лінчевський.

У МОЗ розраховують, що це може відбутися до кінця року. Повноцінно система ліцензування запрацює після п’ятирічного перехідного періоду. Від її запровадження виграють як пацієнти, так і лікарі, переконані у міністерстві.

"Це також є незалежність для самих лікарів. Зараз вони дуже залежні від головного лікаря або від завідувача їхнього відділення, де вони працюють в лікарні. Коли в них буде ліцензія, вони будуть незалежні від них. Вони не будуть проситися на роботу. Вони матимуть ліцензію, доступ до самої роботи і зможуть самі обирати, де працювати", – наголосила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Як повідомляв 5.ua, акцію на підтримку бранців Кремля провели працівники Міністерства охорони здоров'я на Маріїнській площі Києва.

Попередній матеріал
У Львові біля готелю виявили заряджений гранатомет – подробиці
Наступний матеріал
У справі ексберкутівців допитали 3 свідків – чи вдалося щось з'ясувати
Loading...

Запровадження професійного ліцензування лікарів: МОЗ звітує про підсумки обговорення – завершено

МОЗ звинуватило Дубінського зі "Слуги народу" у поширенні брехні

Афера із продажем безкоштовних ліків онкохворим: у МОЗ заявили, що готові до співпраці з поліцією

МОЗ розширило перелік безкоштовних ліків для українців

Понад 70% українців остерігаються вакцинування – МОЗ пояснило причини стереотипу

Українцям знову пропонують фейковий "диво-препарат": інструкція, як уберегтися від шахраїв