Рада, Регламент
Рада, Регламент 5 канал

Рада наблизилася до повернення відповідальності за незаконне збагачення

Читайте по-русски
Водночас було ухвалено рішення щодо скорочення вдвічі строків підготовки законопроєкту до другого читання, яке підтримали 254 депутати

Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт №1031 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів".

Ухвалення відповідного рішення підтримали 316 народних депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє "Укрінформ".

Документом пропонується повернути кримінальне покарання за незаконне збагачення з урахуванням висновків Конституційного Суду. Злочином вважатиметься набуття активів, яке на понад 15 тис. неоподатковуваний мінімум доходів громадян перевищує законні доходи (близько 14,5 млн грн).

За необґрунтоване збагачення загрожуватиме від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю. Такі активи зможуть бути предметом спеціальної конфіскації. При цьому, якщо різниця між набутими активами та законними доходами сягатиме від 960 тис. грн (500 прожиткових мінімумів для працездатних) до 11,2 млн грн, статки будуть стягуватися судом у цивільному порядку.

Позови про стягнення активів розглядатиме Вищий антикорупційний суд, а звертатися до суду будуть прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Законопроєктом також пропонується стягувати активи понад 1 млн грн, незаконно отримані чиновником за чотири роки до початку дії закону: якщо на час набуття чинності вони перебували у власності чиновника або третіх осіб, які набули це майно за його вказівкою чи за його гроші. Така норма може дозволити конфіскувати незаконно набуті активи фігурантів справ НАБУ, які уникли покарання завдяки рішенню Конституційного Суду.

Водночас було ухвалено скоротити вдвічі строки підготовки законопроєкту до другого читання, яке підтримали 254 депутати.

Нагадаємо, Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає притягнення особи до відповідальності за незаконне збагачення. Відповідне рішення ухвалили 26 лютого 2019 року. 

Попередній матеріал
"Ви стали прикладом справжньої мужності" – Порошенко під час зустрічі із Сущенком
Наступний матеріал
"Величезний корупційний ризик": експерт розповів, чим загрожує скасування чинної системи закупівлі ліків
Loading...

Трансляція пленарного засідання Верховної Ради

Порядок денний ВР: які 13 законопроєктів сьогодні розглянуть парламентарі

У Верховній Раді пропонують забрати у Вищого антикорупційного суду більшість справ

Законопроєкт про реформування органів прокуратури пройшов перше читання

Зеленський просить Раду розпустити склад ЦВК: чи конституційне таке рішення

Рада екстрено ухвалила закон про імпічмент: реакція депутатів на турборежим "Слуг народу"