Національний інститут раку
Національний інститут раку unci.org.ua

Позаплановий аудит в Інституті раку завершено – у МОЗ повідомили про результати

  Читайте по-русски
  Матеріали за результатами перевірки Міністерство охорони здоров'я направило до правоохоронних органів

  За результатами внутрішнього аудиту МОЗ, анонсованого у вересні, у Національному інституті раку було встановлено численні порушення, повідомляє прес-служба Міністерства.

  У відомстві повідомляють про виявлені порушення:

  • Потреби для закупівлі лікарських засобів та медичних виробів формувалися безсистемно – Інститут не має регламентованого порядку формування потреби для закупівлі. За результатами оцінки укладення договорів для закупівлі ліків встановлено факти несвоєчасного постачання обладнання, ліків та медичних виробів, неналежний контроль за відвантаженням товарів, що підтверджує ризик неефективного використання бюджетних коштів.
  • Встановлено необгрунтовано великі залишки препарату "Метотрексат Тева" (доросла онкологія), більш як 4 тис. упаковок, втім середньорічне використання становить близько 800 флаконів.
  • Дороге обладнання не використовується для лікування пацієнтів, а стоїть на складі. Зокрема, не введено в експлуатацію лінійний медичний прискорювач Varian Clinac iX, закуплений ще у 2011 році. Загалом 7 одиниць медичного обладнання не використовується.
  • Нестачу комп’ютерної техніки на складі у кількості 149 одиниць на загальну суму близько 700 тисяч гривень. Техніка була придбана Інститутом у 2017 році з метою реалізації проекту "Запровадження медичної інформатизаційної системи в Національному інституті раку". Відсутність належної системи системи зберігання, видачі та інвентаризації техніки створило ймовірний ризик втрати матеріальних цінностей.

  Аудит стосувався періоду із 1 січня по 20 вересня 2019 року. Матеріали за результатами перевірки Міністерство охорони здоров'я направило до правоохоронних органів.

  Крім того, за інформацією МОЗ, Інституту раку було надано рекомендації для негайного розвязання проблемних питань, зокрема щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях.

  Нагадаємо, у вересні Прокуратура міста Києва повідомила про підозру завідувачу поліклінічного відділення Національного інституту раку та лікарю-онкологу. Зловмисники переконували пацієнтів, що кількість закуплених державою ліків є дуже обмеженою, і вимагали хабарі в обмін на препарати. Одразу після виникнення корупційного скандалу очільниця МОЗ Зоряна Скалецька анонсувала позаплановий аудит НІР.

  Попередній матеріал
  Ворог встановив розтяжку, відступаючи: штаб повідомив про поранених українських бійців
  Наступний матеріал
  Прикордонники затримали заступника голови Дніпра в Харкові
  Loading...